„Avengers: Infinity War” na 5. miejscu najbardziej dochodowych filmów w historii

Natalia Hluzow
14.05.2018 14:23
Thor, Rocket i Groot|undefined Fot. kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Film „Avengers: Infinity War” wziął szturmem kina na całym świecie i podbił serca widzów, którzy w kilkanaście dni uczynili go jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii kina.

Szefowie Disneya i Marvel Studios mają powody do radości. Najnowsza produkcja MCU osiągnęła status najbardziej dochodowego filmu superbohaterskiego w historii i stała się 5. najbardziej kasowym filmem wszech czasów w zaledwie 18 dni od amerykańskiej premiery. Ile zarobił dotychczas „Avengers: Infinity War”?

„Avengers: Infinity War” – rekordowe zyski 3. części „Avengers”

Nowa odsłona serii o superherosach Marvela wieńcząca 10 lat istnienia MCU już po 4 dniach wyświetlania pokonała swoją konkurencję z DC Comics. Zarabiając w pierwszy weekend 282.4 mln dolarów lokalnie i 640.5 mln dolarów globalnie, nie tylko przebiła całkowite dochody „Ligii sprawiedliwości”, ale też uplasowała się na 1. miejscu w zestawieniu produkcji z najlepszym otwarciem w historii kina.

Po 3 weekendach i 18 dniach od premiery w amerykańskich kinach (27 kwietnia 2018 roku), Avengersi osiągnęli kolejny rekord. Przebili własny wynik z czasów „Czasu Ultrona”, a nawet „The Avengers” i zajęli 5. miejsce w globalnym zestawieniu najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Tym samym „Avengers: Infinity War” stał się najbardziej kasowym filmem superbohaterskim w historii, strącając z 1. miejsca pierwszą odsłonę „Avengers”.

Top 10 najlepiej zarabiających filmów Fot. foto: screen ze strony boxofficemojo.com

Jak widać na załączonym screenie, film „Infinity War” zarobił na świecie prawie 90 milionów dolarów więcej od pierwszej części serii, natomiast wciąż nie pokonał jeszcze „The Avengers” ani „Black Panthera” na rynku amerykańskim. To jednak wydaje się tylko kwestią czasu. Podobnie jak zdobycie 4. miejsca w zestawieniu, do czego 19. filmowi MCU brakuje ok. 70 milionów dolarów. Czy filmowym Mścicielom Marvela uda się stanąć na podium, pokonując nie tylko „Jurassic World”, ale i „Przebudzenie mocy”? Bardzo im tego życzymy, przypominając jednocześnie, że „Avengers: Infinity War” wciąż można oglądać w kinach. W Polsce film wyświetlany jest od 25 kwietnia 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.