Avengers, Strażnicy Galaktyki, świta Black Panthera i Thanos na nowych okładkach magazynu Empire

Sergiusz Kurczuk
21.03.2018 12:33
Avengers: Infinity War - plakat|undefined Fot. materiały promocyjne

Zbliżająca się premiera filmu „Avengers: Infinity War” spowodowała, że na potrzeby najnowszego numeru magazynu Empire przygotowano aż 6 okładek, przedstawiających głównych bohaterów produkcji Marvel Studios. 

Rok 2018 to ważna data dla Marvel Studios i każdego fana filmów dziejących się w MCU. 10 lat temu pojawił się zalążek filmowej serii „Avengers” w postaci pierwszej części „Iron Mana”. Od tamtej pory powstało prawie 20 filmów rozgrywających się w tym samym świecie. Już niedługo zobaczymy kulminację kosmicznej historii, która rozpoczęła się wraz z premierą pierwszego filmu o największych herosach świata. Mowa oczywiście o walce z Thanosem, który najedzie Ziemię w filmie „Avengers: Infinity War” w poszukiwaniu Kamieni Nieskończoności. Na jego drodze staną superbohaterowie, znani z filmowych przygód, pojawiających się w ciągu ostatniej dekady. Magazyn Empire postanowił przygotować 6 okładek najnowszego numeru, przedstawiających Avengers, Strażników Galaktyki, świtę Black Panthera i Szalonego Tytana.

Avengers na okładkach magazynu Empire

Większa część najnowszego wydania Empire poświęcona została filmowi braci Russo. 6 specjalnych okładek to kolejna okazja na bliższe przyżenienie się głównym bohaterom produkcji Marvel Studios. Tym bardziej że niektóre postacie zmieniły się trochę od ostatniego razu, kiedy pojawiły się na ekranie. Pierwsza okładka przedstawia Black Widow (Scarlett Johanson), Kapitana Amerykę (Chris Evans), Iron Mana (Robert Downey Jr.) oraz siostrę T'Challi o imieniu Shuri (Letitia Wright).

Black Widow, Iron Man, Kapitan Ameryka, Shuri na okładce Empire Fot. foto: materiały promocyjne

Na drugiej okładce stoją Bucky (Sebastian Stan), który teraz prawdopodobnie będzie nazywany White Wolf, Black Panther (Chadwick Boseman), War Machine (Don Cheadle) oraz Nebula (Karen Gillan).

Bucky, Black Panther, War Machine, Nebula - okładka Empire Fot. foto: materiały promocyjne

Trzecie zdjęcie przedstawia Gamorę (Zoe Saldana), Stal-Lorda (Chris Pratt), Hulka (Mark Ruffalo), Spider-Mana (Tom Holland) i Falcona (Anthony Mackie). 

Gamora, Hulk, Star-Lord, Spider-Man, Falcon - okładka Empire Fot. foto: materiały promocyjne

Na czwartej okładce zaprezentowano Groota (Vin Diesel), Rocket Raccoona (Bradley Cooper), Thora (Chris Hemsworth), Visiona (Paul Bettany) oraz Mantis (Pom Klementieff).

Groot, Rocket Raccoon, Thor, Vision, Mantis - Okładka Empire Fot. foto: materiały promocyjne

Piąta okładka przedstawia Draxa (Dave Bautista), Doktora Strange'a (Benedict Cumberbatch), Okoye (Danai Gurira) i Scarlet Witch (Elizabeth Olsen).

Drax, Dr Strange, Okoye, Scarlet Witch - Okładka Empire Fot. foto: materiały promocyjne

Ostatnia grafika została poświęcona tylko jednemu bohaterowi „Infinity War”. Jest nim główny czarny charakter - Thanos (Josh Brolin). Groźny antagonista dostał własną okładkę, ponieważ według zapewnień twórców filmu ma być tak potężnym przeciwnikiem, że boi się go nawet Hulk. Na dłoni Szalonego Tytana znajduje się oczywiście Rękawica Nieskończoności, na której umieścił dwa zdobyte Kamienie.

Thanos - Okładka Empire Fot. foto: materiały promocyjne

Okładki zdradziły też co nieco na temat fabuły. Wiadomo, że największą rolę mają odgrywać Thanos i Thor. To właśnie tym postaciom poświęcono najwięcej czasu ekranowego. Zaskakujący jest więc udział na okładce bohaterek drugoplanowych, które zadebiutowały w filmie „Black Panther”. Fabuła „Infinity War” częściowo będzie rozgrywać się w Wakandzie, ale wszystko wskazuje na to, że w tym wątku Okoye i Shuri będą równie ważne, co ich król. Być może ma to związek z ogromnym sukcesem filmu Ryana Cooglera. Zastanawiające jest też to, jak podzielono bohaterów z filmów MCU. Być może w takich składach herosi zetrą się z członkami Black Order - popleczników Thanosa. Wskazuje na to liczba okładek i kolorystyka każdej z nich. Grafiki odnoszą się do koloru każdego z Kamieni Nieskończoności, więc prawdopodobnie grupach zaprezentowanych na okładkach herosi będą bronić klejnotów przez sługami Thanosa. 

Czy tak będzie? Przekonamy się już 25 kwietnia 2018 roku, kiedy film wejdzie na ekrany polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.