Batman Christiana Bale'a kontra Batman Bena Afflecka

Robert Skowronski
27.09.2016 12:33
Batman Christiana Bale'a kontra Batman Bena Afflecka Fot. kadr z filmu

Wraz z premierą „Legionu samobójców” powróciło pytanie w czyim wykonaniu Joker był najlepszy. Jednak można je również odnieść do Batmana. W udzieleniu odpowiedzi może pomóc starcie między Mrocznym Rycerzem o obliczu Christiana Bale'a i Bena Afflecka.

Mściciel z Gotham miał wiele twarzy. Z każdym kolejnym aktorem wcielającym się w Bruce'a Wayne'a zmieniała się i sama postać. Historia o osieroconym chłopcu, który wyrasta na obrońcę sprawiedliwości po raz pierwszy na ekran została przeniesiona w 1943 roku. Serial fabularny „Batman” liczył 15 odcinków. Jednak 6 lat później do telewizji trafił kolejny serial, czyli „Batman and Robin”. Później musieliśmy już poczekać do 1966 roku, gdy pojawił się film „Batman zbawia świat” i kolejny tym razem składający się z trzech sezonów serial.

Wraz z końcem lat 80. na wielki ekran Mrocznego Rycerza wprowadził Tim Burton. Superbohater powrócił też 3 lata później w kolejnym dziele Burtona. Następnie opowieści o Batmanie ekranizował Joel Schumacher. Większość fanów komiksowego herosa wolałaby jednak nie pamiętać o dwóch filmowych potworkach, które w ten sposób powstały.

Później nastała już era Christophera Nolana i jego trylogii, ostatnio zaś stery przejął Zack Snyder wraz z „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, a wkrótce ma to też zrobić Ben Affleck. Aktor wraz z Christianem Balem to dwóch ostatnich ludzi kina, którzy przywdziali maskę Batmana. Mściciel z Gotham z dzieł Nolana co prawda nie jest zadowolony z tego, jak wypadł w powierzonej mu roli, ale jednak to właśnie jego wielu wskazuje jako „ich Batmana”.

Być może niektórzy wybiorą George'a Clooneya, Lewisa Wilsona, Roberta Lowery'ego, czy też Vala Kilmera. Jednak w zaprezentowanym poniżej wideo na przeciwko siebie stanęli Bale i Affleck. Let's get ready to rumble!

Póki co etatowym Batmanem w kinowym uniwersum DC pozostaje Ben Affleck. Ten wyreżyseruje solowy film o superbohaterze. O projekcie wciąż zbyt wiele nie wiadomo, dowiedzieliśmy się jednak, kto będzie przeciwnikiem Mściciela z Gotham oraz kto wcieli się w ten czarny charakter. Batman stawi czoła Deathstroke'owi, którego zagra Joe Manganiello.

 Wolicie Bena Afflecka czy Christiana Bale'a w roli Batmana?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.