Batman formuje nową drużynę w parodii „Ligi Sprawidliwości”

Sergiusz Kurczuk
21.11.2017 14:19
Batman formuje nową drużynę w parodii „Ligi Sprawidliwości” Fot. Funny or Die/YouTube

Co by było, gdyby Batman nie mógłby się dodzwonić do Wonder Woman, Flasha, Aquamana i Cyborga? Wezwałby ich godnych następców! Zobacz alternatywny skład Ligi Sprawiedliwości w śmiesznej parodii. 

Świat DCEU do niedawna cechował się patosem i mrokiem bijącym z ekranu. W „Lidze Sprawiedliwości” twórcy postanowili pokazać trochę dystansu i w filmie pojawiają się nawet żarciki! Produkcji daleko do balansującego na granicy parodii „Thora: Ragnarok”, ale elementy humoru występują. Gdyby Batman postanowił wybrać trochę innych członków Ligi Sprawiedliwości, śmiechu byłoby o wiele więcej. Wystarczy znajomość kina superbohaterskiego!

Twórcy kanału na YouTube Funny or Die postanowili stworzyć parodię „Ligi Sprawiedliwości”, w której Mroczny Rycerz zamiast oklepanego składu tej super grupy, powołuje do walki z zagrażającemu światu niebezpieczeństwem 3-ligowych bohaterów, niekoniecznie związanych z DC. W sieci pojawiła się przeróbka zwiastuna najnowszego filmu Warner Bros., w której w rolach głównych występują superbohaterowie sprzed trzech dekad. 

Zamiast walecznej Wonder Woman jest ostra jak brzytwa Żyleta. Po co komu Aquaman, kiedy można mieć Kaczora Howadra? Steel z powodzeniem zastąpi nie jedną, a dwie postacie - Supermana i Cyborga. Natomiast godnym następcą Flasha jest nie kto inny, ale słynny Blankman! Twórcy kanału postanowili wykorzystać postacie, które dziś wzbudzają uśmiech politowania, ale każdy fan filmów superbohaterskich wie, że były pionierami tego trendu w kinie. Poza tym, dzięki takiemu składowi Liga Sprawiedliwości rozwaliłby każdego wroga. No, chyba że nie miałby poczucia humoru...

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.