Batman reaguje na opinie o „Wonder Woman” w fanowskim wideo

Kamil Dachnij
05.06.2017 16:17
Batman reaguje na opinie o „Wonder Woman” w fanowskim wideo Fot. kadr z filmu

Fani nie zaprzestają swojej beki z filmu „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości”. Tym razem postać grana przez Bena Afflecka sprawdza, jak „Wonder Woman” poradziła sobie u krytyków. 

Serwis Rotten Tomatoes niejednokrotnie oskarżany był o osłabienie potencjału komercyjnego filmu za sprawą niskiego wyniku podsumowującego wszystkie opinie krytyków. Jego najświeższymi „ofiarami” stały się „Słoneczny patrol” oraz „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. Jednak ta teza może być podważona przez trzy filmy z uniwersum DC: „Człowieka ze stali”, „Batmana v. Supermana: Świt sprawiedliwości” oraz „Legion samobójców”. Pomimo niskiego wyniku (odpowiednio 55%, 27% oraz 25%) okazały się dużymi hitami komercyjnymi. Stąd sporo napięcia towarzyszyło nadchodzącej premierze „Wonder Woman”. Jednak już wstępne recenzje zapowiadały, że jest nadzwyczaj dobrze.

W tej chwili film o amazońskiej wojowniczce Dianie (Gal Gadot) może się pochwalić notą 93% - 239 opinii jest pozytywnych, zaś zaledwie 17 negatywnych. Taki skok jakościowy w obrębie DC można przyjąć jako niemały szok. Wszyscy doskonale wiemy, jak było chociażby z „Batmanem v. Supermanem: Świtem sprawiedliwości”, który rozgniewał samego Mela Gibsona. Film cały czas pozostaje nieustanną inspiracją dla masy twórców, którzy tworzą wymyślne parodie. O jednej z nich pisaliśmy niedawno

Nic więc dziwnego, że sytuacja z „Wonder Woman” została skwapliwie wykorzystana przez fana o nicku African Rabbit, który zmontował wideo, gdzie widzimy Bruce’a Wayne’a (Ben Affleck) przeglądającego wynik filmu wyreżyserowanego przez Patty Jenkins. Mieliśmy już reakcje Wonder Woman oraz Batmana na zwiastun „Thora: Ragnarok”, to teraz dla odmiany coś wewnątrz DC: 

Materiał z filmu okazał się w tym wypadku idealnym gotowcem do nałożenia obrazków z Rotten Tomatoes. Jednak pomijając permanentnie smutnego Bena Afflecka, władze DC wreszcie mają z czego się cieszyć, bo wygląda na to, że „Wonder Woman” uratuje całe uniwersum. Dzięki temu problemy z solowym filmem o Batmanie zejdą na drugi plan, bo wreszcie pojawił się obraz, który generuje masę pozytywnych reakcji. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.