Twórcy „The Room” ponownie razem na ekranie. Tommy Wiseau i Greg Sestero w trailerze „Best F(r)iends”

Natalia Hluzow
01.03.2018 16:00
Tommy Wiseau Greg Sestero Best F(r)iends|undefined Fot. kadr z filmu „Best F(r)iends”

Po 15 latach od premiery ich wspólnego dzieła, które stało się tematem bestsellerowej powieści „The Disaster Artist” i hollywoodzkiego filmu o tym samym tytule, Tommy Wiseau i Greg Sestero powracają w kolejnym wspólnym projekcie.

Znają się od 20 lat. Od 15 lat żyją w blasku legendy najgorszego filmu wszech czasów, który zrealizowali wspólnie w 2003 roku. Greg Sestero i Tommy Wiseau są niepoprawnymi marzycielami, którzy postanowili wykorzystać swoje 5 minut, by po raz kolejny spróbować swoich sił na dużym ekranie.

Tommy Wiseau i Greg Sestero w filmie „Best F(r)iends”

Greg Sestero już w 2013 roku postanowił opisać swoją znajomość z Tommym Wiseau i przybliżyć kulisy powstawania „The Room” w książce „The Disaster Artist. My Life Inside The Room, the Greatest Bad Movie Ever Made”. Jednak dopiero zrealizowany na jej podstawie film, „The Disaster Artist” Jamesa Franco, przyniósł mężczyznom światowy rozgłos, pozwalający na zrealizowanie kolejnego filmowego projektu.

„Best F(r)iends” to opowieść o Jonie (Sestero) i Harveyu (Wiseau) - włóczędze i dziwacznym przedsiębiorcy pogrzebowym, którzy zaczynają wspólnie prowadzić biznes. Niestety, bardzo szybko pojawia się między nimi chciwość, nienawiść i zazdrość, która doprowadza do ucieczki Jona. Mężczyźni decydują się jednak uratować swoją przyjaźń i wyruszają w samochodową podróż, podczas której spotkają wiele dziwnych, szalonych postaci i doświadczają wielu niespotykanych przygód. Tytuł filmu stanowi grę słowną oznaczającą jednocześnie najlepszych przyjaciół (best friends) i największych złoczyńców (fiend to po angielsku bardzo zły człowiek). 

Best F(r)iends poster Fot. foto: plakat flmu „Best F(r)iends”

„Best F(r)iends” - oficjalny zwiastun filmu

Film powstał na podstawie wspomnień przyjaciół ze wspólnej podróży z 2003 roku. Autorem scenariusza jest Greg Sestero, zaś reżyserem – Justin MacGregor, wielki fan „The Room”. Wynika z tego, że w przeciwieństwie do filmu sprzed 15 lat, Tommy Wiseau jest tym razem tylko aktorem w obrazie, który już założenia ma być makabryczną, czarną komedią. W sieci od kilku dni możemy zobaczyć oficjalny zwiastun tego dzieła, które niewątpliwie jest zrealizowane nieco lepiej niż „The Room”.

Nie jest to jednak pierwszy trailer „Best F(r)iends”. Jak wyglądała jego pierwotna wersja zrealizowana w 2016 roku, możecie zobaczyć poniżej:

Jak widać rozgłos związany z „The Disaster Artist” pozwolił domorosłym filmowcom zaangażować innego reżysera (początkowo był to Gary Fong) i osiągnąć nieco wyższy poziom ich nowej, wspólnej filmowej przygody. „Best F(r)iends” ma trafić na ekrany w dwóch częściach. Pierwsza pojawi się 30 marca 2018, zaś druga 1 czerwca 2018. Polska data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.