Black Panther w akcji. Zobacz scenę pościgu z najnowszego filmu Marvela

Sergiusz Kurczuk
23.01.2018 14:17
Black Panther w akcji. Zobacz scenę pościgu z najnowszego filmu Marvela Fot. kadr z filmu Black Panther

W sieci pojawił się fragment nadchodzącego filmu o królu Wakandy, który jednocześnie jest superbohaterem znanym jako Black Panther. Sprawdź, jak poluje Czarna Pantera.

Na film o Black Panther czeka wielu fanów nie tylko filmowego uniwersum Marvela, ale również komiksowych zapaleńców. Postać grana przez Chadwicka Bosemana zadebiutowała w MCU w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów”. Po kilkunastu miesiącach od premiery adaptacji komiksu „Civil War” Black Panther doczekał się własnego filmu. Polska premiera zapowiedziana została na 12 lutego 2018 roku. W sieci pojawiło się sporo materiałów promocyjnych, ale dopiero w talk-show Ellen DeGeneres po raz pierwszy zaprezentowano klip pochodzący z filmu. 

„Black Panther” - pierwszy klip z filmu

Gościem prowadzącej był sam odtwórca T'Challi/Black Panthera, czyli Chadwick Boseman. W trakcie rozmowy zaprezentowano fragment sceny pościgu, w której król Wakandy pokazuje, na co stać jego niesamowity kostium wspomagany tajemniczym metalem znanym jako vibranium. Trwający niecałą minutę fragment zaczyna się od 5 sekundy poniższego wideo.

To jednak nie koniec informacji na temat zbliżającego się kocimi susami filmu Marvel Studios. 

Jakim językiem posługują się mieszkańcy Wakandy?

Wakanda to tajemniczy afrykański kraj, wykreowany przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego na łamach 52. numeru „Fantastic Four” z 1966 roku. To właśnie w tym zeszycie zadebiutował Black Panther, który stał się pierwszym czarnoskórym superbohaterem w historii komiksu. Zarówno w kinowym, jak i komiksowym świecie Wakanda łączy w sobie plemienną tradycję z niesamowicie zaawansowaną technologią, która przewyższa dokonania naukowców z Zachodniego Świata. Okazuje się, że przy powoływaniu kraju do życia, twórcy filmu zadbali o takie elementy kultury ojczyzny T'Challi, jak na przykład język.

John Kani, który wcielał się w ojca Black Panther - T'Chakę, wyznał, że reżyser filmu Ryan Coogler zdecydował się wybrać na oficjalny język Wakandy jeden z najbardziej charakterystycznych południowoafrykańskich języków. Chodzi o xhosa, pochodzący z rodziny bantu, którym posługują się głównie mieszkańcy RPA i Lesotho. Aktor wyznał w rozmowie z MTV, czemu filmowiec wybrał właśnie ten język.

Reżyser i ja zmagaliśmy się z wyborem idealnego zdania, które miałem wypowiedzieć do swojego syna, granego przez mojego prawdziwego syna Atandwę w pewnym momencie filmu. To miał być rodzimy język Wakandy. Wybrałem zdanie w xhosa, który reżyser i wszyscy na planie od razu pokochali. 

Reżyser chciał się upewnić, że Wakanda, mimo iż jest fikcyjnym krajem, naśladuje kulturę i życie prawdziwych afrykańskich państw. Jak brzmi xhosa? Przekonamy się już w połowie lutego. A Black Panther i Wakanda powrócą już 25 kwietnia 2018 roku w produkcji zatytułowanej „Avengers: Infinity War”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.