Black metalowy horror o grupie Mayhem zawalczy o nagrodę na Sundance Film Festival

Sergiusz Kurczuk
20.12.2017 15:27
Black metalowy horror o grupie Mayhem zawalczy o nagrodę na Sundance Film Festival Fot. materiał promocyjny

Już w styczniu 2018 roku odbędzie się kolejna edycja Sundance Film Festival. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie black metalowy horror „Lords of Chaos” opowiadający o zespole Mayhem. 

Sundance Film Festival to największa tego typu impreza filmów niezależnych w USA. To właśnie na nim od 1985 roku prezentowane są najlepsze filmy z całego świata. Twórcy z najdalszych zakątków globu mają okazję pokazać swoje dzieła szerszej publiczności. Co roku odbywa się kilkanaście światowych premier produkcji z różnych gatunków filmowych. Do programu zbliżającej się edycji festiwalu dodano dwa horrory. Uczestnicy imprezy podczas pokazów sekcji o nazwie Midnight zobaczą „Lords of Chaos” i „Hereditary”. Czytelników Antyradio.pl szczególnie powinien interesować ten pierwszy tytuł.

Lords of Chaos Fot. foto: materiał promocyjny

Film Jonasa Åkerlunda został oparty na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja stara się zgłębić zjawisko norweskiego black metalu na przykładzie najsłynniejszego zespołu tego nurtu: grupy Mayhem. Założyciel grupy Øystein Aarseth, lepiej znany jako Euronymous, sprawił, że na początku lat 90. świat usłyszał o satanistycznej odmianie ciężkiego brzmienia. Potworna samobójcza śmierć wokalisty sprawiła, że Euronymous wykorzystał okazję na wplecenie do muzyki połaczenia satanizmu i przemocy. Z wizerunek zespołu wyszedł daleko poza sceniczny anturaż i fani grupy, inspirowani twórczością Mayhem, dokonali szeregu przestępstw, w tym podpalali luterańskie kościoły. Finalnie doszło do poważnej zbrodni. Wizualna strona filmu bazowała na książce pod tym samym tytułem. W filmie wystąpili Rory Culkin, Emory Cohen, Sky Ferreira oraz Jack Kilmer. 

Na Sundance pojawiło się już kilka tytułów kina grozy, które zdobyły duży sukces. Wystarczy choćby wymienić „Babadooka” czy „Uciekaj!”. Rok 2017 był bardzo dobrym czasem dla horrorów. Wielką popularnością cieszyła się wyżej wymieniona produkcja Jordana Peele'a oraz adaptacja słynnej książki Stephena Kinga „To”. Czy „Lords of Chaos” ma szansę na zwycięstwo i światowy sukces? Dowiemy się już niedługo. Sundance Film Festival odbędzie się w dniach 18-28 stycznia 2018 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.