Uniwersum „Blade Runnera” zostanie poszerzone o kolejne tytuły

Natalia Hluzow
13.07.2018 16:29
Blade Runner 2049|undefined Fot. kadr z filmu "Blade Runner 2049"

Świat zaprezentowany w filmach „Blade Runner” i „Blade Runner 2049” zostanie rozbudowany o kolejne lokacje i historie. Trwają przygotowania do nowego projektu związanego ze słynną serią Ridleya Scotta.

W 2017 roku Denis Villeneuve olśnił publiczność i zachwycił krytyków filmem „Blade Runner 2049”. Kontynuacja kultowego „Łowcy Androidów” została okrzyknięta arcydziełem i przyniosła Rogerowi Deakinsowi zasłużonego Oscara za zdjęcia, jednak doskonałe recenzje nie przełożyły się na wpływy ze sprzedaży biletów. Dlatego, choć Ridley Scott wciąż utrzymuje, że ma pomysły na kolejne części „Blade Runnera”, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek takowe powstaną.

Nie oznacza to jednak, że świat przedstawiony w filmach Scotta i Villeneuve’a umrze wraz z oficerem K. Fani największego filmowego dzieła neo-noir doczekają się kolejnych tytułów osadzonych w uniwersum „Blade Runnera”. Będą to książki, komiksy i powieści graficzne wydane przez Alcon Media Group i Titan Publishing.

Blade Runner 2049 Fot. foto: kadr z filmu "Blade Runner 2049"

Komiksy i powieści graficzne z serii „Blade Runner”

Studio Alcon wyprodukowało film „Blade Runner 2049” wraz z wytwórnią Sony, zaś Titan Publishing odpowiada za książki osadzone w światach Marvela i DC. Firmy postanowiły połączyć siły, by eksplorować nieodkryte dotąd obszary uniwersum zaprezentowanego w filmach o łowcach replikantów. Ich wspólny projekt będzie obejmował serię fabularnych i dokumentalnych wydawnictw, wśród których znajdą się należące do kanonu komiksy i powieści graficzne oraz publikacje poświęcone kulisom powstawania obydwu części „Blade Runnera”.

Nowe projekty fabularne mają rozszerzać świat znany z filmów i wypełniać go historiami, jakich jeszcze dotąd nie poznaliśmy. Finalnym celem jest stworzenie franczyzy, która zadowoli fanów i przyciągnie nowych odbiorców, bez uszczerbku na jakości, z której słynną „Blade Runnery”. Jak oświadczyli włodarze studia Alcon:

Podejmując współpracę z wyjątkowymi Titan Comics i Titan Books, jesteśmy pewni, że świat Blade Runnera będzie nadal się rozwijał w sposób, który nie obniży jakości, tonu i wysokich standardów tej uwielbianej produkcji.

Wydawcy z Titan Publishing obiecują natomiast wypełnienie białych plam na mapie świata znanego z „Łowcy Androidów”:

Jesteśmy bardzo podekscytowani publikacją komiksów i powieści graficznych z serii Blade Runner. Dotychczas został zbadany zaledwie skrawek Blade Runniwersum i jest jeszcze tyle do odkrycia. Możliwość powoływania tego świata do życia w nowej formie dla nowej publiczności i snucia opowieści, jakich jeszcze nie widzieliście, to dla nas ogromny zaszczyt.

Komiksy „Blade Runner” - kiedy premiera?

Ogłoszenie dotyczące komiksów i powieści graficznych osadzonych w świecie „Blade Runnera” nie precyzowało niestety czasu, jaki twórcy zamierzają poświęcić na swój projekt. Nie znamy zatem ich daty premiery. Nie wiadomo też, kiedy będą toczyć się wspomniane nowe historie i czy powrócą w nich Rick Deckard i oficer K. Damy Wam znać, kiedy tylko poznamy więcej szczegółów.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.