Caryca Rosji z twarzą Keiry Knightley?

Robert Skowronski
18.02.2016 10:47
Caryca Rosji z twarzą Keiry Knightley? Fot. kadr z filmu

Aktorka ma już na koncie kilka ról w filmach kostiumowych. Jej dorobek na tym polu ma szanse się powiększyć.

Keirę Knightley mogliśmy już zobaczyć w „Annie Kareninie”, „Księżnej” czy w „Dumie i uprzedzeniu”. Jej emploi może powiększyć się o kreację carycy Katarzyny w filmie „Catherine the Great”. Aktorka prowadzi rozmowy w sprawie występu w dziele Barbry Streisand... tak, to autorka przeboju „Woman in love”. Jednak jest ona również związana z kinem jako aktorka i reżyserka - ma już na koncie trzy filmy fabularne. Ostatni z nich to pochodzący z 1996 roku „Miłość ma dwie twarze”.

Scenariusz biografii władczyni Rosji, Zofii Fryderyki Augusty, napisała Kristina Lauren Anderson. Znalazł się on w 2014 roku na pierwszym miejscu tak zwanej „Czarnej Listy” Hollywood. Oznacza to, że uzyskał tytuł najlepszej niezrealizowanej fabuły w Fabryce Snów. Producentem dzieła miałby być Gil Netter („Życie Pi”).

Keira Knightley dostała propozycję stania się Katarzyną Wielką w 2015 roku. Od tego czasu wszelkie negocjacje toczą się nieśpiesznym tempem. Aktorka miałaby się zmierzyć z opowieścią o młodej władczyni, która przejmuje kontrolę nad swoim małżeństwem z Piotrem III Romanowem, aby ostatecznie rządzić też całym królestwem.

Być może opóźnienia wynikają z faktu, że aktorka dołączyła niedawno do obsady „Collateral Beauty”. Zajęła ona miejsce Ronney Mary i pojawi się w dziele Davida Frankela u boku Willa Smitha, Kate Winslet oraz Helen Mirren. Rzecz ma się dziać w nowojorskiej agencji reklamowej. Głównym bohaterem ma być mężczyzna, który stopniowo popada w coraz większą depresję. Jego współpracownicy wpadają na pomysł, jak go wyrwać z tego stanu. Ich działania doprowadzą jednak do sytuacji, których sobie nie wyobrażali. Obraz ma zadebiutować 16 grudnia 2016 roku.

Najbardziej utytułowanym filmem Barbry Streisand był „Jentł”, jej debiut z 1983 roku. Zyskał on 5 nominacji do Oscarów - zdobył tylko jednego w kategorii Najlepsza muzyka, oryginalny dobór piosenek i/lub najtrafniejsza adaptacja.

Co myślicie o projekcie obrazu z Keirą Knightley?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.