"Ciemno, prawie noc": Dorociński, Fronczewski i Ogrodnik w polskim teaserze filmu

Natalia Hluzow
13.11.2018 18:18
Ciemno, prawie noc|undefined Fot. Adam Golec/Aurum Film

Teaser filmu "Ciemno, prawie noc" w reżyserii Borysa Lankosza intryguje i mrozi krew w żyłach. Kiedy produkcja na podstawie bestsellerowej powieści Joanny Bator trafi do kin?

Twórca głośnych produkcji "Ziarno prawdy", "Rewers" i najnowszego serialu TVN pt. "Pod powierzchnią" powraca z kolejnym filmem, który ma szanse zawojować polskimi kinami. "Ciemno, prawie noc" to adaptacja bestsellerowej powieści Joanny Bator o tym samym tytule, która w 2013 roku została nagrodzona Nike. 

"Ciemno, prawie noc" - polski teaser filmu

Dystrybutor Kino Świat zaprezentował pierwszy polski teaser nowego filmu Lankosza, który poza mroczną atmosferą ukazuje plejadę gwiazd polskiego kina. W produkcji "Ciemno, prawie noc" wystąpią m.in. Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Piotr Fronczewski, Roma Gąsiorowska, Dorota Kolak, Aleksandra Konieczna, Jerzy Trela i Eliza Rycembel.

"Ciemno prawie noc" - o czym jest film?

Film na podstawie powieści Joanny Bator ukazuje pełną tajemnic, elektryzującą historię kryminalną, która trzyma w napięciu do samego końca. W główną rolę dziennikarki Alicji Tabor, która powraca do rodzinnego miasta, aby napisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci, wciela się Magdalena Cielecka.

Ciemno prawie noc teaser Fot. foto: materiały prasowe

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zniknięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka powracająca po latach w rodzinne strony, aby zbadać sprawę. Nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dziesiątki lat temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny.

Zaginięcia dzieci, wojenna przeszłość, legenda zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła złączą się w jedną kryminalną historię...

"Ciemno, prawie noc" - kiedy premiera?

Scenariusz "Ciemno, prawie noc" to wspólne dzieło Magdaleny Lankosz i Borysa Lankosza. Producentem jest Aurum Film, który na swoim koncie ma m.in. "Carte Blanche" i "Ostatnią Rodzinę". Film trafi do kin 22 marca 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.