Czy Loki powróci w „Avengers 4”?

Sergiusz Kurczuk
30.08.2018 15:52
Czy Loki powróci w „Avengers 4”? Fot. materiały promocyjne

Loki grany przez Toma Hiddlestona, był jedną z pierwszych ofiar Thanosa w „Avengers: Infinity War”. Czy bóg podstępu powróci w 4. części „Avengers”?

Loki to jedna z najbardziej złożonych charakterologicznie postaci w całym MCU. Od debiutu w filmie „Thor” nie był bohaterem jednoznacznie negatywnym. Mimo to został głównym antagonistą w 1. części „Avengers”. W końcu odkupił swoje winy w „Thorze: Ragnarok”, ale przez jego intrygi doszło do tytułowej zagłady i Asgard przestał istnieć. Loki nie nacieszył się długo byciem pozytywnym bohaterem, bo na początku „Avengers: Infinity War” zginął z ręki Thanosa.

Czy jest szansa, że przybrany brat Thora powróci w 4. części serii? 

„Avengers 4” - czy Loki powróci?

W „Avengers: Infinity War” zginęło bardzo dużo głównych bohaterów. Loki był jedną z pierwszych ofiar Szalonego Tytana. Próbował zabić złoczyńcę, ale skończył ze złamanym karkiem. Fani postaci nie mogli przeżyć nagłej śmierci Asgardczyka, więc w sieci pojawiło się kilka teorii, zakładających, że bóg oszustwa symulował swoją śmierć, by triumfalnie powrócić w „Avengers 4”. We wcześniejszych filmach Marvel Studios Loki stosował już podobne sztuczki. 

Trudno jednak sobie wyobrazić, żeby twórcy ponownie posłużyli się tym samym chwytem. Oczywiście większość herosów wymazanych z istnienia powróci do świata żywych, ale przypadek Lokiego jest trochę inny. Bohaterowie, którzy rozpłynęli się w powietrzu, zostali zabici za pomocą Rękawicy Nieskończoności. Lokiego Thanos pozbawił życia własnoręcznie. Podobnie było w przypadku Gamory, ale trzeba wziąć pod uwagę okoliczności jej śmierci

Pomijając dość przekonujące, ale raczej mające nie wiele wspólnego z prawdą teorie o podszywaniu się pod Bruce'a Bannera, na chwilę obecną Loki wydaje się tą postacią, która nie pojawi się w kolejnej części „Avengers”. Twórcy potwierdzili, że z niektórymi bohaterami pożegnamy się na dobre. Chyba że superbohaterowie, rzeczywiście posłużą się podróżami w czasie, by zniweczyć plany Thanosa. Wtedy istnieje szansa, że do początkowej sceny z „Avengers: Infinity War” nigdy nie dojdzie i Loki powróci do życia. 

Jak potoczą się losy filmowego Lokiego? Przekonamy się w maju 2019 roku, kiedy film „Avengers 4” wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.