Czy film "Zaplątani" przewidział epidemię koronawirusa? Tak twierdzą fani Disneya

23.03.2020 12:33
Zaplątani|undefined Fot. East News/Disney

W sieci pojawiła się ciekawa teoria, według której w filmie animowanym "Zaplątani" był przepowiednią pandemii koronawirusa. O co chodzi?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób zdecydowało się na dobrowolną kwarantannę. Najwidoczniej niektórzy odcięci od świata fani Disneya zaczynają popadać w lekką paranoję. Twierdzą bowiem, że film "Zaplątani" przepowiedział epidemię Covid-19.

Koronawirus przepowiedziany przez film "Zaplątani"?

Siedzenie w domu, zamknięte kina i izolowanie się od społeczeństwa to idealne warunki do tego, by nadrobić zaległości filmowe lub obejrzeć po raz kolejny dobrze znane tytuły. Wiele osób sięgnęło po nieśmiertelne animacje studia Disney.

Przeczytaj także

Widzowie filmu "Zaplątani" dostrzegli pewnie niepokojące podobieństwa pomiędzy fabułą opowieści o Roszpunce, a trwającą pandemią koronawirusa. Obecna sytuacja na świecie rzuciła nowe światło na produkcję w reżyserii Byrona Howarda i Nathana Greno.

Przeczytaj także

W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy, których autorzy twierdzą, iż film Disneya przewidział epidemię koronawirusa na 10 lat przed jej wybuchnięciem. Profetyczne właściwości animacji objawiają się w na pozór nieistotnych elementach. Kiedy jednak spojrzeć na nie z dzisiejszej perspektywy, okazują się prorocze.

 Oglądam "Zaplątanych" i nie mogę uwierzyć, że Roszpunka stosowała izolację od społeczeństwa w wysokiej wieży z dala od miasta o nazwie Korona. Po prostu...

Dziennikarka Nora Dominick uzupełniła swoje słowa kadrami z filmu, które rzeczywiście nadzwyczaj pasują do tego, co od kilku miesięcy dzieje się na świecie. To nie jedyny tego typu wpis dotyczący "Zaplątanych". Większość jest na szczęście humorystyczna.

Skoro Roszpunka potrafiła się sobą zająć przez 18 lat w wieży, myślę, że możecie znieść kwarantannę przez kilka tygodni.
RZECZY, KTÓRE MOŻNA ROBIĆ PODCZAS KWARANTANNY:- zajęć sto- sprzątać- woskować- myć- robić pranie- zamiatać kurz, a to już robi się kwadrans po- przeczytać książkę (albo wszystkie trzy)- namalować coś- z drutami szarpać się- upiec ciasto- zaczekać, aż się odmienią dni

Oczywiście film Disneya w żaden sposób nie mógł przewidzieć epidemii koronawirusa, a wszelka zbieżność to dzieło przypadku. Jak więc tłumaczyć ten niesłychany zbieg okoliczności? Ludzki umysł ma tendencję do nieświadomego szukania podobieństw, by ułatwić funkcjonowanie w świecie pełnym bodźców.

Przeczytaj także

Tego typu funkcja ma swoje wady i zalety. Do zalet niewątpliwie zalicza natychmiastowe kojarzenie faktów. Wadą są natomiast stereotypy i skłonność do szukania większego znaczenia tam, gdzie go zwyczajnie nie ma.

 

Przeczytaj także

Miejmy nadzieję, że zabawna "teoria spiskowa" fanów Disneya sprawi, że więcej widzów sięgnie po "Zaplątanych", którzy umilą kwarantannę wszystkim osobom, będącym przeciwieństwem domatorów.

Przeczytaj także

Zobacz też: Co oglądać w trakcie kwarantanny? Oto 15 filmów, po które powinniście sięgnąć

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.