Czy przewidywania dotyczące śmierci bohaterów w „Avengers: Infinity War” się sprawdziły? Fan postanowił zrobić podsumowanie prognoz widzów

Sergiusz Kurczuk
25.06.2018 14:04
Tony Stark (Robert Downey Jr.)|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Z perspektywy czasu zestawienie fanowskich teorii dotyczących finału „Avengers: Infinity War” naprawdę szokuje. 

„Avengers: Infinity War” to film, który przejdzie do historii kinematografii nie tylko z powodu gwiazdorskiej obsady, zapierających dech w piersiach efektów specjalnych, czy ogromnej ilości superbohaterów MCU na jednym ekranie, ale przede wszystkim z powodu zaskakującego zakończenia. Finał zaserwowany widzom przez braci Russos wprawił w osłupienie nawet osoby dobrze zaznajomione z komiksem „Infinity Gauntlet”, na którym oparto fragmenty fabuły 3. części „Avengers”. Jeśli spojrzeć z perspektywy czasu, równie szokujące okazują się fanowskie przewidywania dotyczące śmierci herosów.

„Avengers: Infinity War” - kto umarł? - Jak przewidywali fani MCU?

Od premiery filmu minęło już trochę czasu i chociaż trudno pogodzić się ze śmiercią ukochanych bohaterów, wielu fanów MCU zaakceptowało fakt, że twórcy zdecydowali się zabić wielu ważnych herosów. Tę myśl pomaga znieść im oczekiwanie na 4. część, w której najprawdopodobniej pozostawieni przy życiu bohaterowie uratują swoich przyjaciół. Wciąż nie wiadomo, jak to zrobią, ale w sieci krążą pewne spekulacje

Będąc już przy fanowskich hipotezach, to użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie captainamerica5008 postanowił zrobić podsumowanie najpopularniejszych przewidywań dotyczących śmierci superbohaterów. Okazuje się, że obecnej perspektywy naprawdę wprawiają w osłupienie. 

foto: print screen z reddit.com Fot. foto: print screen z reddit.com

Jak widać na powyższym diagramie, widzowie produkcji Marvel Studios byli w ogromnym błędzie, typując śmierć bohaterów, którzy w większości przypadków przetrwali czystkę Thanosa. Co ciekawe za pewnik uznano, że przeżyją tacy bohaterowie, jak Spider-Man, Black Panther, Dr Strange, Star Lord, Nick Fury, Maria Hill, Groot i Mantis, którzy w rzeczywistości zamienili się w popiół. Pewną śmierć wróżono natomiast Kapitanowi Ameryce, Iron Manowi i Nebuli. 

Czy za rok domysły dotyczące „Avengers 4” będą się wydawać równie absurdalne, co z dzisiejszej perspektywy przewidywania finału „Infinity War”? Dowiemy się dopiero za kilkanaście miesięcy. Zwieńczenie konfliktu z Thanosem trafi do kin a w maju 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.