Czy w serialu „Wiedźmin” Ciri nie będzie miała białego koloru skóry?

Sergiusz Kurczuk
10.09.2018 10:34
Czy w serialu „Wiedźmin” Ciri nie będzie miała białego koloru skóry? Fot. kadr z gry Wiedźmin 3

Najnowsze informacje castingowe dotyczące serialu „Wiedźmin” sugerują, że w Ciri wcieli się aktorka o kolorze skóry innym niż biały. 

Na serial „Wiedźmin” tworzony przez serwis Netflix czekają miliony fanów Geralta na całym świecie. Przez wiele miesięcy produkcja była owiana tajemnicą i twórcy zdradzali na jej temat bardzo mało informacji. W końcu z początkiem września pojawiły się konkrety. Ogłoszono między innymi, że w tytułową postać wcieli się Henry Cavill oraz zdradzono, że Tomasz Bagiński jednak nie wyreżyseruje żadnego odcinka „Wiedźmina”. Obecnie trwają castingi na pozostałe postacie, między innymi Yennefer. Ogłoszono też nabór na przesłuchania do roli Ciri. Z oferty wynika, że w bohaterkę wcieli się aktorka o kolorze skóry innym niż biały. 

„Wiedźmin” na Netflix - kto zagra Ciri?

Jeden z użytkowników portalu Reddit znalazł ogłoszenie na casting do roli Ciri. Wynika z niego, że twórcy poszukują do roli bohaterki 15/16-letniej dziewczynki (nie starszej niż 18 lat), wyglądającej na 13/14 lat. Co ciekawe zastrzeżono, że aktorka ma być przedstawicielką grupy etnicznej o kolorze skóry innym, niż biały. 

Ciri Fot. foto: print screen z reddit.com
WIEDŹMIN - NetflixTerminy zdjęć: 18 październik 2018 - koniec maja 2019Lokalizacja: BudapesztCIRIGłówna rolaCirilla. Lwiątko z CintryPoszukujemy 16 lub 15-letniej dziewczynki BAME, która może zagrać 13/14-latkę. Nie może mieć więcej niż 18 lat. 

Skrót BAME to akronim pochodzący od słów Black, Asian and Minority Ethnic. W ten sposób brytyjscy filmowcy określają osoby z grup etnicznych o kolorze skóry innym niż biała. 

Oczywiście ten przeciek z castingów wywołał burzę wśród internautów, dając pożywkę rasistowskim komentarzom. Wielu odbiorców jest przyzwyczajonych do wyglądu postaci z serii gier CD Projekt RED. Angaż Cavilla również spotkał się z krytyką osób czekających na serial Netflixa oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Warto jednak mieć na uwadze, że „Wiedźmin” to telewizyjna adaptacja. Twórcy mają więc pełne prawo zmieniać szczegóły dotyczące dzieła, na którym bazują. Szczególnie jeśli chodzi o tak nieistotne szczegóły, jak kolor skóry. Wybór aktorki BAME prawdopodobnie wynika z faktu, że Ciri ma elfickie korzenie. Za pomocą wyglądu aktorki, twórcy chcą zaznaczyć ten element biografii bohaterki. 

„Wiedźmin” na Netflix - kiedy premiera?

O wiele ważniejszą informacją pochodzącą z ogłoszenia wydaje się być czas, w których planowane są zdjęcia z udziałem Ciri. Według oferty mają się odbywać w Budapeszcie od połowy października 2018 roku i trwać do końca maja 2019 roku. Oznacza to, że serial zobaczymy dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. Prawdopodobnie premiera nastąpi na jesień 2019, co pokrywałoby się częściowo z ostatnimi oficjalnymi informacjami Netflixa na temat debiutu „Wiedźmina”. 

Kto zagra Ciri? Jak młoda aktorka wypadnie w tej roli? Przekonamy się dopiero za kilka miesięcy. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.