Czy wiesz, że: Sandra Bullock miała zagrać Neo w "Matriksie"?

Sergiusz Kurczuk
28.03.2019 14:33
Speed: Niebezpieczna prędkość|undefined Fot. kadr z filmu "Speed: Niebezpieczna prędkość"

Mało brakowało a zamiast Keanu Reevesa w filmie "Matrix" wystąpiłaby Sandra Bullock. Gwiazda "Nie otwieraj oczu" dostała propozycję wcielenia się w Neo.

Seria "Matrix" niewątpliwie należy do klasyki kina akcji z elementami science fiction. Trudno uwierzyć, ale od premiery 1. części filmu w 2019 roku mija 20 lat. Jedną z niezapomnianych postaci z "Matriksa" jest oczywiście Neo, w którego wcielił się Keanu Reeves.

Okazuje się jednak, że aktor nie był jedyną osobą braną pod uwagę do tej słynnej roli. Z okazji rocznicy debiutu filmu jeden z producentów zdradził, że angaż zaproponowano między innymi Sandrze Bullock.

Przeczytaj także

"Matrix" - Sandra Bullock jako Neo

W ramach świętowania 20. urodzin "Matriksa" portal The Wrap przeprowadził wywiad z jednym z producentów filmu. Lorenzo Di Bonaventura zdradził, że twórcy mieli problem z obsadzeniem głównej roli. Z tego powodu niemal nie zmieniono płci protagonisty.

Rozmawialiśmy z tak wieloma ludźmi, że już wszystkich nie pamiętam. Zaczynaliśmy popadać w desperację. Poszliśmy do Sandy Bullock i powiedzieliśmy jej: "Zmienimy Neo w dziewczynę". Joel Silver (producent filmu - przyp. red.) i ja pracowaliśmy z Sandy przy "Człowieku demolce" i dlatego była moją bardzo dobrą przyjaciółką. To było całkiem proste. Wysłaliśmy jej scenariusz, żeby zobaczyć, czy będzie zainteresowana. Gdyby była, spróbowalibyśmy zmienić scenariusz. W tamtym czasie nie czuła tego, więc cały plan spalił na panewce.

Postać Neo to nie jedyna rola, w której widziano Bullock. Początkowo miała grać Trinity, w którą ostatecznie wcieliła się Carrie-Anne Moss. Oprócz Bullock, próbowano również zaangażować do "Matriksa" Willa Smitha i Brada Pitta.

Przeczytaj także

Bullock odrzuciła propozycję Di Bonaventury, by wystąpić w filmie "Podróż przedślubna". Jak się później okazało, było to dobre posunięcie. Komedia romantyczna, w której zagrała z Benem Affleckiem, okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym. Dzięki udziałowi w tym filmie rok później dostała angaż do największego hitu z jej udziałem - 1. części serii "Miss agent".

W końcu rolę Neo dostał kolega z planu Bullock z filmu "Speed: Niebezpieczna prędkość". Trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałby świat, w którym Keanu Reeves nie wcieliłby się w hakera, który dzięki rebeliantom, poznał prawdę o świecie. Czy z okazji 20. rocznicy premiery "Matriksa" pojawi się więcej ciekawostek na temat filmu? Przekonamy się wkrótce.

>>Zobacz też: Czy wiesz, że: Shazam wystąpił w dwóch częściach "Thora"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.