Daisy Ridley nie chce wątku romantycznego dla Rey

Sergiusz Kurczuk
11.01.2018 11:37
Daisy Ridley nie chce wątku romantycznego dla Rey Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Aktorka wcielająca się w Rey nie widzi swojej bohaterki uwikłanej w romans z inną postacią ze świata Star Wars. 

Większość opowieści zawiera wątek miłosny. Seria „Gwiezdne Wojny” nie jest odstępstwem od tej reguły. Już w pierwszej trylogii pojawił się miłosny trójkąt między Hanem Solo, Lukiem Skywalkerem i księżniczką Leią. W nowych filmach główną bohaterką jest Rey, która do tej pory nie wydawała się zainteresowana, żadnym bohaterem w kontekście ulokowania swoich uczuć. W końcówce „Ostatnich Jedi” Poe Dameron (Oscar Isaac) wymownie patrzy w kierunku Rey. Wielu fanów spodziewa się, że w IX epizodzie między dwójką wytworzy się bliska relacja

Poe Dameron Fot. foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Aktorka wcielająca się w Rey, Daisy Ridley uważa, że jej postaci nie jest potrzebny żaden związek i ma nadzieję, że w kolejnym filmie nie pojawi się wątek romantyczny z jej udziałem. Wyznała to w rozmowie z MTime. 

Nie rozmawiałam jeszcze z J.J. [Abramsem] ale... Zrobiłam w tym roku film, który nie jest romantyczny. Myślę, że to wspaniałe mieć związki, które nie są romantyczne. Uważam, że nie każdy film potrzebuje romantycznego związku i myślę, że przyjaźń może być romantyczna w gestach, intymności i tak dalej. Więc mam nadzieję, że jeśli Rey i Poe będą mieć jakieś sceny razem i w ogóle, będzie ta intymność. Ale sądzę, że, przynajmniej dla mnie, nie musi być to romantyczna miłość. 

Trudno wyobrazić sobie, żeby tak silna kobieca postać, jaką jest Rey, nagle zmieni się w tradycyjną „damę w opałach”, czekającą na swojego wybawiciela. Jeśli w ogóle dojdzie do jakiegoś uczucia, będzie ono dalekie od oklepanych schematów pojawiających się w większości produkcji. Z drugiej strony Luke Skywalker, którego Rey jest ewidentną następczynią, finalnie  został samotny, by w całości poświęcić się ścieżce rycerza Jedi. 

Jakim tropem podąży J.J. Abrams, powołując do życia IX epizod „Gwiezdnych Wojen”? Przekonamy się już w grudniu 2019 roku, kiedy film wejdzie do kin. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.