Daniel Craig wystąpi w nowym filmie Riana Johnsona

Sergiusz Kurczuk
05.09.2018 13:35
Daniel Craig wystąpi w nowym filmie Riana Johnsona Fot. Pacemaker Press / Splash News/EAST NEWS, Splash News/EAST NEWS

Daniel Craig rozwiąże zagadkę tajemniczego morderstwa w nadchodzącym filmie reżysera „Ostatnich Jedi”. 

Chociaż Rian Johnson pracuje obecnie nad zupełnie nową trylogią „Gwiezdnych Wojen”, nie przeszkadza mu to w przygotowywaniu innego filmu. Thriller „Knives Out” ma opowiadać historię tajemniczej zbrodni, którą rozwiąże utalentowany detektyw. W głównego bohatera wcieli się Daniel Craig. O czym będzie film „Knives Out”?

„Knives Out” - nowy film Riana Johnsona z Danielem Craigiem w roli głównej 

Jak donosi Deadline, podczas Toronto International Film Festival ogłoszono, że ruszyły prace nad thrillerem „Knives Out” w reżyserii Riana Johnsona. Twórca jest również autorem scenariusza do filmu. Nowa produkcja powstanie przed kinowym debiutem nowej trylogii „Star Wars”. Film „Knives Out” ma być klasycznym kryminałem osadzonym w czasach współczesnych. W roli głównej pojawi się Daniel Craig. Johnson postanowił zaangażować aktora do filmu, wykorzystując kłopoty na planie 25. części przygód Jamesa Bonda. Film o agencie 007 opuścił niedawno dotychczasowy reżyser Danny Boyle. Z tego powodu prace nad nowym „Bondem” zostaną opóźnione. 

Daniel Craig Fot. foto: AFP/EAST NEWS

Twórca ma nadzieję, że zdjęcia z udziałem Daniela Craiga uda się nakręcić, zanim ponownie ruszą prace nad „Bondem 25”. Oprócz Johnsona w film zaangażowany jest producent Ram Bergman. Reżyser opowiedział o swoim nowym filmie w rozmowie z Deadline. 

Byłem jego wielkim fanem i zawsze chciałem z nim pracować. Kiedy pracowałem nad scenariuszem, Ram i ja zachodziliśmy w głowę, kto może wcielić się w detektywa. Nagle nieoczekiwanie usłyszeliśmy, że Daniel będzie miał okienko i stwierdziliśmy, że to zadziała. Jest aktorem o niesamowitym zasięgu i oczekujemy, że nowoczesny detektyw rozerwie widzów, a współpraca z Danielem zakończy się stworzeniem nowego Poirota. 

Akcja ma przypominać klasyczne kryminały Agathy Christie. Pojawi się z pozoru niemożliwe do popełnienia morderstwo, mnóstwo podejrzanych i tylko jeden genialny człowiek, który będzie potrafił rozwiązać zagadkę. Johnson przyznał, że od dawna był miłośnikiem powieści kryminalnych słynnej pisarki i to jej twórczość była inspiracją do powstania „Knives Out”. 

Na razie nie zdradzono, kiedy zobaczymy nowy film reżysera „Ostatnich Jedi”. Pozostaje nam czekać na dalsze informacje o kryminale Riana Johnsona. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.