David Duchovny wydał rockowy album, „Every Third Thought”

Maciej Koprowicz
26.02.2018 10:53
David Duchovny wydał rockowy album, „Every Third Thought” Fot. kadr z wideo

Gwiazda serialu „Z Archiwum X” ma duszę rockmana. Wydał już drugą płytę, inspirowaną muzyką Beatlesów i Toma Petty’ego

David Duchovny był jednym z najpopularniejszych aktorów telewizyjnych lat 90. Sławę przyniósł mu emitowany w latach 1993-2002 serial science-fiction, „Z Archiwum X”, w którym grał rolę agenta Foxa Muldera. W kolejnych latach Duchovny ugruntował swoją popularność główną rolą pisarza Hanka Moody’ego w serialu „Californication”. W 2016 znów przypomniał o sobie publiczności, wracając w nowej wersji „Z Archiwum X”.

Po godzinach spędzonych na planie aktor oddaje się swojej drugiej pasji – muzyce. David okazuje się również zdolnym wokalistą i gitarzystą. W 2015 wydał debiutancki album, utrzymany w konwencji folk rocka „Hell Or Highwater”. Z kolei 9 lutego 2018 ukazała się jego druga płyta, zatytułowana „Every Third Thought”.

Album zawiera 12 utworów, nawiązujących do klasycznego rocka z lat 60. i 70. XX wieku. O swoich inspiracjach Duchovny mówił w 2015 roku „Rolling Stone”:

The Beatles, Lou Reed, The Band, Tom Petty – klasyczny rock białych facetów. Kocham funk z lat 70., ale nie jestem wystarczająco dobry, by go grać. Może nauczę się jazzowych chwytów i wydam jakiś mały tribute album dla Sly & The Family Stone.

Przed premierą David mówił o „Every Third Thought”:

Czuję, że ten album pokazuje prawdziwy rozwój tekstowy i muzyczny w porównaniu z pierwszym. Nie mogę się doczekać, gdy się ukaże.

Przekonajcie się sami, jak David Duchovny radzi sobie jako rockman:

David Duchovny, „Every Third Thought” - tracklista:

 1. „Half Life”
 2. „Every Third Thought”
 3. „Maybe I Can't”
 4. „Stranger in the Sacred Heart”
 5. „Mo”
 6. „Someone Else's Girl”
 7. „When the Whistle Blows”
 8. „Spiral”
 9. „Roman Coin”
 10. „Jericho”
 11. „Last First Time”
 12. „Marble Sun”

Gwiazda „Z Archiwum X” nie jest jedynym aktorem, który realizuje się także jako muzyk rockowy. Na największą skalę działa oczywiście Jared Leto ze swoim 30 Seconds To Mars, który w 2018 wystąpi w Łodzi. W tym roku w Warszawie zobaczymy również Johnny’ego Deppa, który gra z Alice Cooperem i Joem Perrym z Aerosmith w zespole The Hollywood Vampires. Swoje zespoły mają również Gaten Matarazzo i Finn Wolfhard ze „Stranger Things”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.