Disney Avengers 4 nie będzie końcem Avengerów z MCU [SPOILER]

Natalia Hluzow
09.05.2018 17:20
Avengers|undefined Fot. materiały prasowe

Co stanie się z Avengerami po „Avengers 4”? Bob Iger, CEO Disneya, opowiedział o planach wytwórni wobec MCU oraz o nowych pomysłach na współpracę Disneya i Marvel Studios. UWAGA! ARTYKUŁ ZAWIERA SPOILERY.

Święcąca triumfy w kinach na całym świecie 3. część „Avengers” od miesięcy była zapowiadana jako początek końca 10-letniego MCU i III fazy franczyzy, który ostatecznie ma się dokonać za sprawą „Avengers 4”. Liczne śmierci bohaterów w „Avengers: Infinity War” są doskonałym dowodem na prawdziwość tych zapowiedzi. Tym bardziej, że scenarzyści obydwu filmów nie zamierzają się z nich wycofywać. Czy oznacza to pożegnanie z częścią superherosów? Jak wynika z wypowiedzi szefa Disneya - niekoniecznie.

Co dalej z Avengerami z MCU po „Avengers 4”?

Marvel Studios zapowiedziało już wprawdzie „Strażników Galaktyki vol. 3” oraz sequele „Spider-Man: Homecoming”, „Doctora Strange’a” i „Black Panthera”, więc możemy spodziewać się, że akurat te postaci dostąpią zaszczytu zmartwychwstania w „Avengers 4”. Niemniej, głównym filmowym Avengerom pokończyły się już kontrakty, więc choć żaden z nich nie zginął podczas „Infinity War”, Robert Downey Jr., Chris Hemsworth czy Chris Evans nie są związani żadną umową z przyszłością MCU.

A jednak szef Disneya, Bob Iger, patrzy w tę przyszłość bardzo optymistycznie i zapewnia, że fani 10-letniej franczyzy również nie mają powodów do zmartwień. Któż zabija bowiem kurę, która znosi złote jaja? Na pewno nie gigant branży rozrywkowej, jakim jest Disney. Bob Iger potwiedził to słowami:

Biorąc pod uwagę popularność tych postaci i popularność całej franczyzy, myślę, że ludzie nie powinni wysnuwać wniosków, że już nigdy więcej nie powstanie film o Avengerach.

CEO Disneya przyznał oczywiście, że film braci Russo miał stanowić swego rodzaju podsumowanie historii rozpoczętej w 2008 roku w „Iron Manie”. Jednak film „Avengers 4” nie ma być jej zakończeniem. Jak powiedział:

Spotykamy się regularnie z naszym zespołem Marvela i planujemy już filmy Marvela, które zabiorą nas w kolejną dekadę. Zakładam, że będziemy próbować swoich sił w czymś, co nazwę nową franczyzą poza Avengers, ale nie oznacza to, że już nigdy więcej nie zobaczycie Avengerów. Po prostu jeszcze tego nie ogłosiliśmy.

W wypowiedzi tej, poza zapewnieniem o kontynuacji Avengers, pojawiła się także inna istotna deklaracja. Marvel Studios i Disney planują stworzenie nowej franczyzy, poza dobrze znanym MCU. 

Disney i Marvel Studios szykują kolejną franczyzę? 

Czy chodzi o wykupionych niedawno mutantów z serii X-Men, którzy mogliby w ten sposób nadal zachować swoją odrębność i tym samym większą dojrzałość? Trudno ocenić. Tym bardziej biorąc pod uwagę, że Disney posiada prawa do ok. 5 tysięcy postaci z komiksów Marvela, więc możliwości są wręcz nieograniczone.

Jedno jest pewne – zanim zobaczymy na ekranach zupełnie nowych bohaterów, wciąż pozostało nam jeszcze trochę czasu z tymi, do których już się przywiązaliśmy. Thor, Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka i Czarna Wdowa królują w kinach od 25 kwietnia 2018 za sprawą „Avengers: Infinity War” i na pewno powrócą jeszcze w „Avengers 4”, by ponownie zawładnąć sercami widzów w maju 2019. Czy powinni otrzymywać kolejne misje po „Avengers 4”? To już kwestia pomysłów twórców i chęci gwiazd MCU. My zgadzamy się w tej kwestii z Robertem Downeyem Jr., który zapowiedział, że odejdzie, zanim filmy Marvela staną się żenujące. Liczymy, że pozostali członkowie Avengers zrobią to samo.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.