Dusiciel z Hwaseong: zidentyfikowano seryjnego mordercę, który zainspirował "Zagadkę zbrodni"

20.09.2019 10:58
Foto: materiały prasowe CJ Entertainment|undefined Fot. materiały prasowe CJ Entertainment

Po 30 latach udało się zidentyfikować tajemniczego mordercę, znanego jako Dusiciel z Hwaseong. Zamordował przynajmniej 10 kobiet, ale nie odpowie za swoje zbrodnie.

W latach 1986-1991 w mieście Hwaesong (Korea Południowa) doszło do serii zagadkowych morderstw. Śmierć poniosło wówczas przynajmniej dziesięć kobiet w przedziale wiekowym 14-71 lat. Tożsamości sprawcy nie udało się zidentyfikować, nadano mu jednak przydomek Dusiciel z Hwaseong. Teraz, po 30 latach, policja podała do informacji, że udało się zidentyfikować sprawcę przynajmniej trzech z wyżej wymienionych morderstw.

Zidentyfikowano seryjnego mordercę znanego jako Dusiciel z Hwaseong

Historia Dusiciela z Hwaseong, okrzyknięta najgorszym tego typu przypadkiem we współczesnej historii kraju, zainspirowała reżysera Joon-ho Bonga do stworzenia filmu "Zagadka zbrodni". Kryminał odbił się szerokim echem w środowisku filmowym, zachwalał go między innymi Quentin Tarantino. W ostatnim czasie, po 30 latach, udało się zidentyfikować seryjnego mordercę na podstawie DNA zebranego z bielizny jednej z ofiar. Do informacji publicznej podano jedynie wiek mężczyzny (jest aktualnie po pięćdziesiątce) oraz fakt, że odsiaduje teraz wyrok za inne morderstwo i gwałt.

Przeczytaj także

Morderca nie zostanie jednak pociągnięty do odpowiedzialności za przedmiotowe morderstwa. Wszystko z uwagi na ówczesne przepisy o przedawnieniu, które zakładały, że sprawcę wspomnianego czynu można było skazać do 15 lat od jego popełnienia. Te przepisy już nie obowiązują, jednak prawo nie działa wstecz.

Zobacz też: 25 najlepszych filmów o seryjnych mordercach i psychopatach

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.