Dwight z „The Office” zagra Lexa Luthora w filmie „The Death of Superman”

Kamil Kacperski
27.03.2018 17:49
Kadr z filmu „Superman: Doomsday|undefined Fot. kadr z wideo

DC ujawniło obsadę nadchodzącego filmu o Człowieku ze Stali, a także podzieliło się krótkim opisem fabuły produkcji opartej na komiksie wydanym na początku lat 90.

W obsadzie nadchodzącej „Śmierci Supermana” pojawią się: Jerry O'Connell (wcielał się w Clarka Kenta już czterokrotnie), jego żona, Rebecca Romijn (Mystique w starych filmach „X-Men”) wystąpi jako żona Supermana, Lois Lane. Natomiast znany jako Dwight z „The Office” Rainn Wilson zagra Lexa Luthora. Oprócz tego w „The Death of Superman” wystąpią: Rosario Dawson (Wonder Woman), Nathan Fillion (Zielona Latarnia), Christopher Gorham (Flash), Matt Lanter (Aquaman), Shemar Moore (Cyborg) oraz Jason O'Mara (Batman).

Detective Comics podzieliło się również opisem fabuły „The Death of Superman”. Film zostanie oparty oczywiście na komiksie o tym samym tytule, wydanym w 1992 roku:

Kiedy ogromny potwór zmartwychwstaje i rozpoczyna bezmyślną rzeź, Liga Sprawiedliwości szybko stara się zapobiec katastrofie. Szybko się jednak okazuje, że tylko Superman jest w stanie powstrzymać potwora, którego nazwano „Doomsday”. Ich pojedynek rozciąga toczy się w całej Ameryce, aż w końcu bohater trafia do samego centrum Metropolis. Superman w końcu zadaje Doomsday'owi ostateczny cios, który okazuje się być jego ostatnim...

„The Death of Superman” - kiedy premiera?

Nie jest to pierwsza próba przeniesienia śmierci Supermana na ekrany telewizorów podjęta przez DC. Wystarczy wspomnieć o „Batman v Superman: Dawn of Justice”, które połączyło konflikt między Brucem a Clarkiem znany z kart powieści „Mroczny Rycerz Powraca” i wspomniane „The Death of Superman”. Powstała również animacja „Superman: Doomsday”, która była nieco zmienioną wersją opowieści znanej z komiksów. Niestety, nie był to zbyt dobry film:

Niestety nie znamy dokładnej daty premiery filmu, wiemy jedynie, że pojawi się latem 2018 roku na Blu Ray, DVD oraz w sprzedaży cyfrowej. Na początku 2019 roku pojawi się zaś druga część produkcji, zatytułowana „Reign of the Supermen”, która opowie o świecie po śmierci Człowieka ze Stali.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.