Elton John potwierdził, że napisze muzykę do nowej wersji „Króla Lwa”

Maciej Koprowicz
12.02.2018 14:46
Elton John potwierdził, że napisze muzykę do nowej wersji „Króla Lwa” Fot. Romana Makówka

Brytyjski wokalista skomponuje utwór finałowy filmu, który zabrzmi na napisach końcowych. Usłyszymy też kilka dobrze znanych już utworów z wersji oryginalnej.

„Król Lew” z 1994 roku w reżyserii Rogera Allersa i Roba Minkoffa to jeden z największych filmowych przebojów Disneya. Miliony młodych widzów na całym świecie pokochało nie tylko emocjonujące przygody dzielnego Simby i jego przyjaciół, ale także towarzyszącą im muzykę. Ścieżkę dźwiękową tamtego filmu przygotowali Hans Zimmer oraz duet kompozytorski Elton John-Tim Rice.

Elton (kompozytor) i Tim (autor tekstów) napisali najbardziej pamiętne filmowe utwory – „Circle Of Life”, „I Just Can't Wait to Be King”, „Hakuna Matata” i najsłynniejszy, „Can You Feel The Love Tonight?”, który twórcom przyniósł w 1995 roku Oscara.

W 2016 roku ogłoszono, że hit sprzed ponad 20 lat doczeka się remake’u, którego reżyserem będzie Jon Favreau. W sierpniu 2017 ujawniono, że nad ścieżką dźwiękową pracować będzie gwiazda pop, Beyoncé. Fani zastanawiali się jednak, czy w nowej wersji filmu usłyszymy ponownie muzykę Eltona Johna. Mogą odetchnąć z ulgą - artysta w rozmowie z „The Sun” potwierdził, że jest zaangażowany w produkcję filmu, którego premiera planowana jest na 2019.

Elton napisze na jej potrzeby zupełnie nowy utwór, prawdopodobnie we współpracy z Beyoncé. Angielskiej gazecie powiedział:

Potrzebują nowej piosenki na napisy końcowe. W filmie znajdą się cztery z naszych piosenek z oryginalnego filmu - „Can You Feel The Love Tonight?”, „Hakuna Matata”, „I Just Can't Wait to Be King” i „Circle Of Life”. Ale będzie jeszcze końcowa, finałowa piosenka. Rozmawiamy z ludźmi Beyoncé. Mam nadzieję, że Tim, ja i ona zdołamy coś razem upichcić.[Film] wyjdzie w 2019 roku. Będzie super pracować z Beyoncé. Zobaczymy.

Producenci filmu wcześniej ujawnili obsadę głosową filmu. Beyoncé ma użyczyć głosu Nali, Donald Glover Simbie, James Earl Jones Mufasie, a Chiwetel Ejiofor Skazie.

Elton John w ramach pożegnalnej trasy koncertowej wystąpi 4 maja 2018 w TAURON Arenie Kraków.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.