Fani Marvela są zdenerwowani, że "Black Panther" nie wygrał Oscara za najlepszy film

Kamil Kacperski
26.02.2019 09:58
Black Panther|undefined Fot. kadr z filmu "Black Panther"

Trudno "Black Panthera" nazwać przegranym Oscarów - w końcu film Marvel Studios zgarnął aż 3 statuetki, co czyni go najbardziej nagrodzonym filmem w historii gatunku zwanego kinem superbohaterskim. Są jednak tacy, którzy uważają, że produkcja powinna również wygrać w najważniejszej kategorii. 

Powiedzmy sobie szczerze - przegranie z "Green Bookiem" w kategorii "Najlepszy film" nie jest powodem do wstydu. W ogóle nominacja do najważniejszego Oscara jest ogromnym wyróżnieniem, z którego Marvel Studios i reżyser Ryan Coogler powinni być bardzo dumni. Oprócz tego wyjście z ceremonii z 3 statuetkami w rękach (najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia oraz najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa) sprawia, że "Black Panther" jest oficjalnie najbardziej utytułowanym filmem superbohaterskim w historii Akademii.

Fani zdenerwowani, bo Black Panther nie zdobył Oscara za najlepszy film

Dotychczasowym rekordzistą był "Mroczny rycerz" Christophera Nolana, który miał 2 statuetki - jedna z nich przypadła tragicznie zmarłemu Heathowi Ledgerowi, który zdobył za rolę Jokera nagrodę w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy". Druga była natomiast za najlepszy montaż dźwięku - w tej kategorii przegrał natomiast "Black Panther".

Zobacz także: >> CIA przypomina, że wibranium nie istnieje <<

Niestety, to nie usatysfakcjonowało fanów Marvela, którzy szybko podzielili się swoimi opiniami na Twitterze. Niektórzy zarzucili Akademii, że niewprowadzenie kategorii "Najlepszego filmu popularnego" spowodowało w końcu, że "Black Panther" nie mógł zdobyć statuetki, inni uważali zaś po prostu, że film o T'Challi był po prostu najlepszą produkcją jaką widzieli w 2018 roku, jednocześnie nazywając członków Akademii "idiotami":

Przeczytaj także

Na razie możemy się jedynie zastanawiać nad tym, czy powstający "Black Panther 2" zdoła powtórzyć sukces pierwszej odsłony filmu o afrykańskim superherosie. Niestety, nie wiemy, kiedy sequel pojawi się w kinach. Sam Black Panther pojawi się natomiast w "Avengers: Endgame". Jak poważna będzie jego rola? Tego dowiemy się po premierze produkcji, która odbędzie się 25 kwietnia 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.