Festiwal filmowy w Cannes zostanie przeniesiony na późniejszą datę przez koronawirusa

20.03.2020 09:32
Festiwal filmowy w Cannes zostanie przeniesiony na późniejszą datę przez koronawirusa Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Na oficjalnym Twitterze festiwalu pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym organizatorzy zdradzili, że planują przenieść najważniejszą imprezę filmową w Europie na lipiec 2020 roku. 

Powodem przeniesienia imprezy jest oczywiście koronawirus. Na Twitterze podano jedynie krótką wzmiankę, że przez "kryzys zdrowotny i międzynarodową sytuację we Francji", festiwal zwyczajnie nie może się odbyć w planowanym terminie 12-23 maja 2020 roku.

Festiwal filmowy w Cannes przeniesiony na później

Oficjalne oświadczenie prasowe organizatorów pojawiło się na stronie Festiwalu w Cannes i brzmi następująco:

W trakcie tego czasu globalnego kryzysu zdrowotnego, nasze myśli są z ofiarami COVID-19. Chcemy wyrazić poczucie solidarności z osobami, które walczą z pandemią. W międzyczasie, Festiwal w Cannes wspiera pomysł kwarantanny i zachęca do międzynarodowej współpracy w tych trudnych czasach dla całego świata.
Przeczytaj także

To jedynie drugi moment w historii, kiedy Cannes nie odbyło się w ciągu planowanej daty (festiwal działa od 1946 roku). W 1968 roku impreza zakończyła się przedwcześnie, kiedy to reżyserowie wycofali swoje filmy z festiwalu jako symbol solidarności ze studentami protestującymi na terenie całej Francji.

Organizatorzy wciąż zakładają, że prestiżowy festiwal odbędzie się jeszcze w 2020 roku. W oświadczeniu przyznali, że "rozważali kilka opcji", a główną z nich jest "zwykłe przeniesienie daty na koniec czerwca i początek lipca 2020 roku". To jest jednak zależne od tego, jak będzie postępowała walka z pandemią koronawirusa.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.