„Gęsia skórka” wróci do kin w drugiej części. Kto wyreżyseruje sequel?

Sergiusz Kurczuk
13.12.2017 15:09
„Gęsia skórka” wróci do kin w drugiej części. Kto wyreżyseruje sequel? Fot. kadr z filmu Gęsia skórka

Słynny serial zostanie ponownie przeniesiony na kinowy ekran. „Gęsia skórka 2” dostała reżysera. Za film odpowiedzialny będzie Ari Sandel. 

„Gęsia skórka” to popularny serial grozy dla młodzieży, który pamięta każdy, kto dorastał w latach 90. XX wieku. W 2015 roku przeniesiono telewizyjną produkcją opartą na książkach R.L. Stine'a na wielki ekran. Jak donosi Variety, wytwórnia Sony Pictures znalazła reżysera drugiej części filmu. Został nim Ari Sandel, znany z komedii młodzieżowej „THE DUFF [#ta brzydka i gruba]”. Sandel jest również zdobywcą Oscara 2005 za krótkometrażowy film „West Bank Story”. Scenarzystą został Rob Lieber, który obecnie pracuje nad skryptem sequela. 

Tym razem zabraknie odtwórcy Stine'a, czyli Jacka Blacka. Roboczy tytuł filmu brzmi „Goosebumps: Horrorland”. Potwierdzono, że twórcy poprzedniej części, czyli Rob Letterman i Darren Lemke, będą pracować również nad sequelem. „Gęsia skórka” zarobiła 150 milionów dolarów przy budżecie wysokości 58 milionów. Produkcja zdobyła też pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się pozycji w edycji domowej w pierwszym tygodniu od premiery. Nic więc dziwnego, że Sony postanowiło pójść za ciosem.

Jeśli sequel również odniesie sukces, całkiem możliwe, że w najbliższych latach zobaczymy całą serię „Gęsiej skórki”. Stine napisał ponad 60 książek, które z powodzeniem można przenieść na kinowy ekran. Filmowcy mają więc bardzo dużo materiału, na podstawie którego można stworzyć kolejne produkcje o dzieciakach, stających oko w oko z rozmaitymi potworami. 

Na razie nie podano większej ilości informacji na temat sequela „Gęsiej skórki”, ale film prawdopodobnie ukaże się jeszcze w roku 2018. W planach jest również kinowa wersja innego serialu grozy popularnego przed wieloma laty - „Czy boisz się ciemności?”. Która adaptacja okaże się lepsza?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.