Gwiazda „Avengers” wystąpi w oryginalnym serialu platformy streamingowej Facebooka

Sergiusz Kurczuk
12.02.2018 14:11
Gwiazda „Avengers” wystąpi w oryginalnym serialu platformy streamingowej Facebooka Fot. materiały promocyjne

Serwis społecznościowy Marka Zuckerberga ciągle się rozwija. Powstaje jeden z pierwszych oryginalnych seriali usługi Facebook Watch, która ma być alternatywą dla YouTube i innych platform VOD. 

W sierpniu 2017 roku wystartowała nowa funkcja dla użytkowników Facebooka. Mowa o Facebook Watch - odpowiedzi na takie platformy jak Netflix, czy serwisy pokroju YouTube. Na razie usługa jest dostępna jedynie dla użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale w przyszłości dostęp do niej otrzymają również inne kraje. Z firmą Marka Zuckerberga współpracuje wielu twórców. Póki co oferta nie jest zbyt rozbudowana, ale platforma może pochwalić się pierwszym oryginalnym serialem - „Strangers”, kontynuacją poprzednich sezonów sitcomu „Loosely Exactly Nicole” oraz stworzonych potrzeby usługi wieloma programami tematycznymi. Już niedługo pojawi się kolejna oryginalna produkcja, w której główną rolę zagra aktorka znana z serii „Avengers”.

Elizabeth Olsen w nowym serialu Facebook Watch

Serwis Deadline donosi, że użytkownicy Facebooka będą mieli okazje zobaczyć Elizabeth Olsen w nowym serialu oryginalnym usługi VOD. Niezatytułowana jeszcze produkcja ma mieć 10 odcinków. Każdy ma trwać pół godziny. Showrunnerką serialu ma być Lizzy Weiss. Scenarzystą został Kit Steinkellner. Produkcją zajmie się natomiast James Ponsoldt i firma Big Beach. Początkowo serial miał zostać stworzony przez Showtime. Na razie nie podano zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły.

Elizabeth Olsen Fot. foto: Sipa USA/East News

Aktorka znana z roli Scarlet Witch w filmowej serii „Avengers”, wcieli się w pogrążoną w żałobie wdowę, która odzyska kontakt z ludźmi z jej przeszłości. Co ciekawe, YouTube Red również przygotowuje serial o wdowi pod tytułem „Widow”, którego twórcami będą osoby odpowiedzialne za produkcję Netfliksa zatytułowaną „Santa Calrita Diet”. Elizabeth Olsen zobaczymy już 25 kwietnia 2018 roku w filmie „Avengers: Infinity War”. Facebook Watch nie podał jeszcze ewentualnej daty produkcji nowego serialu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.