Gwiazdy filmów Marvela chcą wystąpić w produkcji o superbohaterkach

Sergiusz Kurczuk
AKTUALIZACJA 02.11.2017 02.11.2017 12:51
AKTUALIZACJA 02.11.2017 02.11.2017 12:51
Gwiazdy filmów Marvela chcą wystąpić w produkcji o superbohaterkach Fot. materiały promocyjne

Czy już niedługo zobaczymy film Marvel Studios poświęcony grupie złożonej wyłącznie z superbohaterek? Gwiazdy poprzednich produkcji zebrały się u szefa studia, by zaprezentować mu swój pomysł.

W roku 2018 Marvel Ciematic Universe będzie świętować 10 urodziny. Od premiery pierwszej części „Iron Mana” na ekranach kin pojawiło się kilkanaście produkcji poświęconych pojedynczym bohaterom lub całym grupom. Jednak pierwszy solowy film o superbohaterce zobaczymy dopiero w marcu 2019 roku. Na „Captain Marvel” trzeba będzie jeszcze poczekać, ale gwiazdy, które wcieliły się w heroiny w trykotach, postanowiły zaproponować szefowi Marvel Studios Kevinowi Feige'owi pomysł na kolejny film poświęcony bohaterkom z komiksów. 

Tessa Thompson, która wcieliła się w postać Valkyrie„Thorze: Ragnarok”, w rozmowie z CBR.com zdradziła, że wraz z koleżankami z planów filmowych postanowiła odwiedzić Feige'a i przedstawić sfeminizowaną koncepcję nowej produkcji.

Wydaje mi się, że w tej grupie była Brie Larson, ja, Zoe Saldana, Scarlett Johansson, Pom [Klementieff] and Karen [Gillan]. Prowadziłyśmy ze sobą kilka rozmów we wspólnym gronie i nagle doszłyśmy do tego, że nigdy tak naprawdę nie pracowałyśmy ze sobą - to znaczy oprócz Zoe Karen i Pom. Nie byłoby fajnie, gdybyśmy mogły razem zagrać? Spekulowałyśmy, czy może się to wydarzyć w „Infinity War” i pomyślałyśmy: „Nie, powinnyśmy zrobić osobny film, na którego planie będziemy wiedzieć, że codziennie będziemy szły do pracy razem”. Więc od razu pobiegłyśmy do Kevina Feige'a i zaczęłyśmy rozmawiać z nim na ten temat. 

Chociaż w oficjalnych planach Marvel Studios na razie nie ma takiego filmu, Thompson stwierdziła, że Frige wyraził zainteresowanie i spodobał mu się pomysł. Gdyby prace na tą produkcją doszłyby do skutku, zobaczylibyśmy na ekranie 6 superbohaterek walczących ramię w ramię z zagrożeniem. Byłyby to Captain Marvel (Brie Larson), Valkyrie (Tessa Thompson), Black Widow (Scarlett Johansson)Gamora (Zoe Saldana), Mantis (Pom Klementieff) i Nebula (Karen Gillan).

W komiksach istnieje wiele grup złożonych wyłącznie z superbohaterek. Wystarczy wymienić, chociażby A-Force (w skałd której wchodziła Capitan Marvel), żeńską grupę X-Men, Lady Liberators (do której należała między innymi Valkyrie), Spider-Women, czy Fearless Defenders (znowu z Valkyrie na pokładzie). Film o superbohaterkach byłby ciekawą odskocznią od zmaskulinizowanego świata i kto wie, może furtką do stworzenia nowej, kobiecej wersji Iron Mana. W końcu Robert Downey Junior nie może grać złotego Avengera do końca życia.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.