"Gwiezdne Wojny" - Daisy Ridley otwarcie o śmierci Carrie Fisher: "To było bardzo trudne"

05.12.2019 12:34
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Zbliża się premiera IX epizodu "Star Wars" oraz trzecia rocznica śmierci Carrie Fisher. Daisy Ridley skomentowała odejście odtwórczyni Lei Organy.

Film "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" będzie pośmiertnym i zarazem ostatnim występem aktorskim Carrie Fisher. Aktorka, która od ponad 40 lat wcielała się w księżniczkę Leię, powróci w IX epizodzie, dzięki niewykorzystanym materiałom z dwóch poprzednich części najnowszej trylogii. Niebawem wypada 3. rocznica śmierci Fisher. Z tego powodu Daisy Ridley zdradziła, co czuła po stracie koleżanki z planu.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - Daisy Ridley o śmierci Carrie Fisher

Aktorka, wcielająca się w Rey rozmawiała z serwisem GQ. Opowiedziała o tym, jak przeżyła śmierć Fisher.

To zdecydowanie było bardzo trudne. Granie w tym filmie było bardzo emocjonalne, ponieważ dziwnie jest ją sobie wyobrażać. Trudno wyobrazić, jak miała wyglądać scena. To bardzo smutne i będzie jeszcze smutnej. Ale z drugiej strony to niesamowite, że mieliśmy tyle materiału, który został wykorzystany w tak niezwykły sposób.

Nowe technologie i montaż sprawią, że podczas premiery zwieńczenia sagi Skywalkerów, ponownie zobaczymy Fisher w roli generał Lei. Obie bohaterki łączyła pewna więź, więc Ridley była jedną z aktorek, która musiała uczestniczyć w większości scen z przywróconą do życia Fisher. Wykorzystanie wizerunku zmarłej aktorki odbyło się za zgodą jej rodziny, której członkowie, podobnie zresztą jak Ridley uważają, że "Skywalker. Odrodzenie" będzie okazją na smutne, ale piękne pożegnanie jednej z ikonicznych postaci popkultury i zasłużonej aktorki.

Przeczytaj także

Carrie Fisher zmarła 27 grudnia 2016 roku w wyniku ataku serca. Miała 60 lat.

Przeczytaj także

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" ponownie został J.J. Abrams. Oprócz Ridley w rolach głównych wystąpili Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Keri Russell, Matt Smith, Anthony Daniels, Mark Hamill, Billy Dee Williams, Naomi Ackie, Richard E. Grant oraz pośmiertnie Carrie Fisher. Film trafi do kin 19 grudnia 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Gwiezdne Wojny" - zobacz wzruszające wideo podsumowujące historię kosmicznej sagi

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.