„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” na DVD i Blu-ray. Ile usuniętych scen pojawi się w formie dodatków?

Sergiusz Kurczuk
21.02.2018 13:55
„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” na DVD i Blu-ray. Ile usuniętych scen pojawi się w formie dodatków? Fot. materiały promocyjne

Studio Lucasfilm zapowiedziało domową edycję VIII epizodu „Star Wars”. Fani filmu będą mieli okazję zobaczyć masę usuniętych scen i obejrzeć dokument poświęcony powstawaniu „Ostatnich Jedi”. 

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” to najdłuższy epizod w historii kosmicznej sagi. Fani, którzy kupią wersję na DVD lub Blu-ray dostaną dodatkowe dwie godziny materiałów, poświęconych filmowi. Studio Lucasfilm oficjalnie potwierdziło datę premiery domowej edycji filmu Riana Johnsona. Zdradzono też, jakie dodatki czekają na fanów „Star Wars”. Z tego, co zaprezentowano wynika, że miłośnicy „Ostatnich Jedi” nie będą rozczarowani.

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” na DVD i Blu-ray - kiedy premiera?

Lucasfilm opublikowało zapowiedź swojego ostatniego filmu w wersji na DVD i Blu-ray. Wiele scen pojawiło się już w trailerach VIII epizodu, ale są też zupełnie nowe fragmenty, które do tej pory były zarezerwowane jedynie dla widzów filmu Riana Johnsona. Pojawia się między innymi wzruszająca scena z księżniczką Leią, nawiązująca do „Nowej Nadziei”, a także humorystyczny i pełen nostalgii moment rozmowy Luke'a z duchem Yody.

Jednak najważniejsza informacja pojawia się na samym końcu. Premiera domowej edycji na DVD i platformie Movies Anywhere zapowiedziana została na 13 marca 2018 roku. Miłośnicy Blu-ray będą musieli poczekać trochę dłużej, bo krążek ukaże się dopiero 27 marca. W dodatkach znajdziemy aż 14 usuniętych scen! Jedna z nich to fragment treningu Luke'a i Rey. To jednak nie wszystko. Wszyscy widzowie, którzy są ciekawi, jak powstawał film, na pewno ucieszą się z dokumentu, w którym zajrzymy za kulisy pracy Riana Johnsona. Reżyser podzieli się z fanami swoim komentarzem, zobaczmy tajniki powoływania do życia Snoke'a, a także prześledzimy niektóre sceny krok po kroku. Pojawią się też wersje dla kolekcjonerów z dodatkowymi prezentami. Firma Best Buy oferuje metalową okładkę na płytę, natomiast Target wypuści na rynek wersję z 40-stronicową książeczką oraz dodatkowy materiał wideo, ukazujący sekrety Porgów

Smutna wiadomość dla hejterów filmu Johnsona. Wśród usuniętych scen raczej nie pojawią się alternatywne zakończenia pewnych wątków, które nie przypadły do gustu niektórym widzom. J.J. Abrams w IX epizodzie również nie zamierza korygować decyzji podjętych przez swojego poprzednika. Dla osób, które nie akceptują „Ostatnich Jedi”, pozostaje więc jeden z odcinków internetowej serii How It Should Have Ended. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.