Alden Ehrenreich o radach Harrisona Forda i związkach Hana Solo z innymi postaciami

Natalia Hluzow
08.02.2018 18:37
Alden Ehrenreich o radach Harrisona Forda i związkach Hana Solo z innymi postaciami Fot. kadr ze zwiastuna filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”

Promocja filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” ruszyła pełną parą. W sieci pojawiły się ekskluzywne zdjęcia z filmu, a odtwórca głównej roli opowiedział m.in. o radach, jakich udzielił mu Harrison Ford.

Premiera filmu o Hanie Solo zbliża się wielkimi krokami. Fani gwiezdnej sagi przez wiele miesięcy czekali na pierwsze plakaty czy zwiastuny produkcji, które wreszcie pojawiły się na początku lutego 2018 roku. Oficjalny zwiastun filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” dał nam pierwszy obraz tego, jak Alden Ehrenreich radzi sobie w legendarnej roli, dzierżonej przez wiele lat przez Harrisona Forda. Mierzenie się z tak ikoniczną postacią było dla młodego aktora bardzo trudne. Na szczęście miał wsparcie swojego poprzednika.

Rady Harrisona Forda dotyczące roli Hana Solo

Jak wspomina Kathleen Kennedy, prezes Lucasfilm, Ford służył nieocenioną pomocą podczas realizacji filmu. Pomagał nie tylko swojemu następcy, ale także reżyserowi i scenarzyście, by mogli lepiej zrozumieć postać, którą przedstawiają. Najważniejsze było jednak to, co przekazał młodemu aktorowi, któremu przyszło mierzyć się z legendą. Jak wspomina Ehrenreich, kiedy panowie spotkali się jeszcze przed rozpoczęciem produkcji, Ford powiedział:

Powiedz im, że powiedziałem Ci wszystko, co musisz wiedzieć, ale że nie możesz powiedzieć, co to.

Słowa te były oczywiście żartem. Później aktorzy rozmawiali ze sobą bardzo długo o historii i psychice Hana. A po spotkaniu Kathleen Kennedy zadzwoniła do Forda (którego osobiście zna od lat) i zapytała go, co sądzi o swoim następcy. Wspomina, że kilkakrotnie powtórzył, że to dobry chłopak. Twierdzi też, że rozmowa aktorów miała olbrzymi wpływ na to, jak Alden wykreował postać Hana Solo. W wywiadzie dla Entertainment Weekly powiedziała:

Ford zrobił dla Aldena wspaniałą rzecz, opowiadając o tym, co pamięta z czasów, kiedy po raz pierwszy przeczytał scenariusz Star Wars i jak George [Lucas] wykreował Hana. Mówił mu o tym, kim był ten bohater i co mówił o nim George przed wieloma laty. Dał Aldenowi wgląd w rzeczy, które były dla niego bezcenne. Było kilka takich momentów w trakcie kręcenia filmu, kiedy Alden faktycznie referował pewne rzeczy, które wskazał mu Harrison. Myślę, że to było dla niego bardzo, bardzo pomocne. 

Nowe fotosy z filmy „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”

Przy okazji wywiadów z gwiazdami i twórcami filmu, magazyn Entertainment Weekly udostępnił także poświęconą filmowi okładkę oraz szereg niepublikowanych wcześniej zdjęć. 

Zaprezentowane fotosy przedstawiają zarówno Aldena Ehrenreicha w roli Hana Solo, jak i Donalda Glovera jako Lando Calrissiana, Emilię Clarke w roli Qi'ry i Woody'ego Harrelsona jako Tobiasa Becketta. Oficjalny profil Star Wars udostępnił najważniejsze z nich na swoim Twitterze:

Han Solo i inni bohaterowie

Nowi i odmłodzeni bohaterowie „Gwiezdnych wojen” pojawili się nie tylko na zdjęciach, ale także w opowieściach Ehrenreicha, który w wywiadzie dla EW przybliżył relacje swojego bohatera z innymi postaciami. Już sam trailer sugeruje, że najważniejszą z nich będzie Qi'ra - femme-fatale z odległej galaktyki, która zna Hana lepiej niż ktokolwiek inny. Jak twierdzi aktor:

[Han i Qi'ra] znają się od długiego czasu i ona jest niezwykle ważną osobą w jego życiu. Myślę, że ma ona nieco inne podejście do radzenia sobie w trudnym świecie. Lepiej czuje się współpracując z systemem, niż walcząc przeciwko niemu.

Ehenreich był też pytany o związek jego bohatera z Lando, który - jak pamiętamy z pierwszej trylogii „Star Wars” - nie należał do najłatwiejszych. Aktor odpowiedział:

Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie, nie zdradzając szczegółów. Powiem więc, że ich relacja ma bardzo wiele odcieni. Tak samo jak ta, którą znamy z oryginalnej trylogii.

„Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” ma zaprezentować nie tylko początki znajomości Hana Solo z Lando Calrissianem, ale też pierwsze spotkanie z Chewbaccą oraz nowym bohaterem, Tobiasem Beckettem, w którego wciela się Woody Harrelson. 

Kiedy premiera filmu o Hanie Solo?

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący film będzie zawierał wiele znaczących momentów, które fani „Gwiezdnych wojen” wyobrażali sobie od lat. Czy udźwignie ten ciężar i zaprezentuje je tak, by ich zadowolić? Przekonamy się już 25 maja 2018 roku, kiedy produkcja „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” trafi do kin.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.