Jak będzie brzmieć tytuł „Avengers 4”?

Sergiusz Kurczuk
30.05.2018 14:26
Avengers: Infinity War|undefined Fot. materiały promocyjne

Fani serii „Avengers” od dawna zastanawiają się jak twórcy zatytułują 4. część. Czy nazwa używana na planie filmu będzie jej oficjalnym tytułem? 

Film „Avengers: Infinty War” okazał się wielkim zaskoczeniem zarówno dla wiernych fanów, jak i przeciętnych kinowych widzów. Genialny czarny charakter grany przez Josha Brolina, widowiskowość i rozmach, jakiego w kinie jeszcze nie było i szokujące zakończenie, sprawiły, że produkcja wejdzie do kanonu kina komercyjnego. Film braci Russo zakończył się emocjonującym cliffhangerem. Z tego powodu nie zdradzono jeszcze jak, będzie brzmieć pełen tytuł „Avengers 4”, mimo że zdjęcia do tej produkcji już się zakończył. Okazuje się jednak, że na planie zdjęciowym posługiwano się nazwą, która może być tytułem filmu. 

„Avengers 4” z podtytułem „Infinity Gauntlet”?

Od premiery „Infinity War” fani zachodzą w głowę, jak zakończy się historia przedstawiona w filmie. Powstają domysły dotyczące podtytułu 4. części przygód herosów. Najpopularniejsza głosi, że film będzie nazywał się „Avengers: Forever”. Nie brzmi to jednak zbyt zachwycająco. Portal MCU Cosmic donosi jednak, że podczas zdjęć do „Avengers 4” ekipa posługiwała się nazwą „Infinity Gauntlet”. Chociaż może to być jedynie roboczy tytuł, nie wykluczone, że tak właśnie będzie się nazywał film. 

Tytuł odnosi się do potężnego artefaktu dzierżonego przez Thanosa - Rękawicy Nieskończoności, za pomocą której Szalony Tytan dokonał masowej czystki. Najprawdopodobniej fabuła 4. części filmu będzie opowiadać o misji przejęcia przez superbohaterów potężnego przedmiotu i użycia go, by odkręcić skutki pstryknięcia palcami. Na podtytuł „Infinity Gauntlet” nie tylko wskazują plotki z planu i wątki fabularne, ale również fakt, że nazwa odnosi się do tytułu serii komiksowej, na której opierają się obie części filmu. 

Infinity Gauntlet Fot. foto: okładka komiksu Infinity Gauntlet #1

„Infinity War” to również nawiązanie do tytułu miniserii komiksowej. Jednak 3. część „Avengers” tak naprawdę bazowała na „Infinity Gauntlet”. Wiele wydarzeń przedstawionych w filmie, było żywcem wyjętych z kart opowieści napisanej przez Jima Starlina. Komiks „Infinity War” powstał po wydarzeniach z „Infinity Gauntlet” i opowiadał o walce herosów ze złą wersją Adama Warlocka. Co ciekawe, w tej walce o Rękawicę Thanos stanął po stronie superbohaterów.

Infinity War Fot. foto: okładka komiksu Infinity War #1

Czy te przypuszczenia się potwierdzą? Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać do premiery „Avengers 4” zaplanowanej na początek maja 2019 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.