Jak silny jest Batman Bena Afflecka?

Kamil Dachnij
04.05.2017 13:55
Jak silny jest Batman Bena Afflecka? Fot. Kadr z video

Batman to jeden z nielicznych superobohaterów, który nie posiada supermocy. Zastanawialiście się kiedyś, jak silny jest człowiek-nietoperz? Oto wyliczenia. 

Koledzy i koleżanki z Ligi Sprawiedliwości pod każdym względem przewyższają Batmana, lecz porównywanie go z Supermanem czy Wonder Woman nigdy nie miało sensu. Obrońca Gotham City w swojej kategorii pozostaje niemal perfekcyjnym przykładem człowieka. Pomijając niesłychaną inteligencją, stawiającą go wśród największych geniuszy świata, Bruce Wayne jest także imponująco silny, a wszystko dzięki wieloletnim treningom, pozwalającym na utrzymanie ciała w jak najlepszej kondycji.

W filmie „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości” poznaliśmy na co stać Batmana granego przez Bena Afflecka. Jeden z fanów pokusił się o wyjątkowo ciekawą analizę i wyliczył, że jego postać bije z siłą 22 kg! W tym przypadku każdy ludzki przeciwnik superbohatera staje się tzw. „jednostrzałowcem”. Skąd taka liczba? Zobaczcie wideo:

Na podparcie swoich wyliczeń użytkownik kanału Comic Books vs. The World wziął scenę z ostatniego filmu Zacka Snydera, gdzie nasz bohater jednym uderzeniem powala złoczyńcę na ziemię. Użytkownik wyliczył, że masa ręki Batmana wynosi 3.3 kg, a przyśpieszenie ciosu to 66.7 m/s^2. Mnożąc tę sumę przez 3.3, otrzymujemy wynik 220.11N mocy, co przekłada się na wspomniane 22 kg.

Wynik Batmana jest bardzo dobry, ale nie tak dobry jak u Ivana Drago z „Rocky IV”. Grający go Dolph Lundgren podczas jednej ze scen uderzył Sylvestra Stallone’a tak mocno, że słynny Rocky wylądował na oddziale intensywnej terapii, na którym spędził aż 8 dni!

Choć w swoim normalnym wydaniu Mroczny rycerz nie dorównuje sile innych bogów z uniwersum DC, to jednak ma sposoby, aby to zmienić. Przywdziewając specjalną zbroję, którą użył w walce z Supermanem, Batman staje się silniejszy 28-krotnie. W połączeniu z wysoką inteligencją czyni go to nader trudnym przeciwnikiem. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.