Jakie są pierwsze reakcje krytyków na „Wojnę o planetę małp”?

Robert Skowronski
19.06.2017 12:47
Jakie są pierwsze reakcje krytyków na „Wojnę o planetę małp”? Fot. kadr z filmu

Czy szykuje się ogromny hit ze strony Matta Reevesa czy jednak będzie to gniot? Poznajcie opinie zagranicznych krytyków.

Seria „Planeta małp” przyzwyczaiła nas już do tego, że nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Raczej wątpliwym wydaje się, aby reżyser miał dać ciała przy swoim najnowszym dziele, ale nigdy nic nie wiadomo.

Matt Reeves stanął za kamerą wcześniejszej odsłony cyklu, „Ewolucji planety małp”. Obraz spotkał się z ciepłym przyjęciem i poradził sobie bardzo dobrze w box office (zysk rzędu 708 milionów dolarów). Powinniśmy więc być spokojni o „Wojnę o planetę małp”. O tym też zapewniają pierwsze reakcje zagranicznych krytyków, którzy mogli już zobaczyć film:

To oficjalne. „Wojna o planetę małp” jest niesamowita. Głęboki, ciemny, EPICKI! GENEZA + EWOLUCJA + WOJNA = jedna z najlepszych filmowych trylogii.
Miałam przyjemność obejrzeć „Wojnę o planetę małp”. Jezus, ludzie. Zacznijcie się nawadniać już teraz, będziecie tego potrzebować. Wow.
Małpy są razem silne. „Wojna o planetę małp” jest fenomenalna. Mógłbym to oglądać na okrągło w górach w śniegu. Wow.
„Wojna” to światowej klasy film od początku do końca. Stawiam na równi z „Genezą” i - co musi być odnotowane - jest lepsze niż „Ewolucja”.

Na ekran powraca Andy Serkis, podobnie jak Max Lloyd-Jones i Terry Notary, zobaczymy jednak też Woody'ego Harrelsona, Steve'a Zahna, a także Judy Greer. Scenariusz obrazu dostarczyli Mark Bomback oraz Matt Reeves. „Wojna o planetę małp” zadebiutuje na ekranach w Polsce 14 lipca 2017 roku.

Poznamy dalsze losy Caesara, który wraz z resztą człekokształtnych jest zmuszony do tego, aby wziąć udział w zabójczym konflikcie z ludźmi dowodzonymi przez bezwzględnego Pułkownika. W swojej wojnie będzie musiał zmierzyć się także z własnymi mrocznymi instynktami i zemstą za niewyobrażalne straty jego gatunku. Małpom przyjdzie skryć się przed wojskami Pułkownika w zaśnieżonych lasach.

W sieci zadebiutował nowy spot telewizyjny filmu, w którym znalazły się nowe sceny – m.in. natarcia Caesara i jego wojsk na siły Pułkownika:

aa

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.