Scarlett Johansson wystąpi w filmie „Jojo Rabbit”, w którym Taika Waititi zagra Hitlera

Natalia Hluzow
29.03.2018 15:04
Scarlett Johansson|undefined Fot. Stephen Lovekin/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Scarlett Johansson prowadzi ostateczne rozmowy ze studiem Fox Searchlight w sprawie udziału w filmie „Jojo Rabbit”, który wyreżyseruje i w którym zagra Taika Waititi.

Być może Taika Waititi nie zrealizuje swojego wymarzonego filmu o Czarnej Wdowie, ale już niebawem będzie miał szanse współpracować ze Scarlett Johansson. Aktorka ma zagrać w jego filmie „Jojo Rabbit” osadzonym w czasach II wojny światowej, w którym sam reżyser i scenarzysta wcieli się w wyimaginowanego przyjaciela 10-letniego chłopca. 

„Jojo Rabbit” - o czym będzie film?

Taika Waititi, który dał się poznać światu jako reżyser filmu „Thor: Ragnarok”, słynie z nietuzinkowego poczucia humoru. Dlatego też jego nowa filmowa opowieść o 10-letnim Niemcu, który próbuje poradzić sobie z wojennymi realiami, również będzie odbiegała od standardowych filmów o tej tematyce. Główny bohater - rodowity Niemiec, wyśmiewany przez rówieśników i nierozumiany przez matkę, szukając oparcia i rady, powoła do życia wyimaginowanego przyjaciela, którym będzie sam Hitler. Film nie ma oczywiście promować faszyzmu ani wybielać wizerunku przywódcy III Rzeszy, a jedynie w satyryczny sposób ukazać, jak dziecko widzi świat owładnięty wojną, wychowując się po stronie agresora. 

Scarlett Johansson w filmie „Jojo Rabbit”

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Scarlett Johansson wcieli się w matkę chłopca, która ukrywa w domu małą Żydówkę. Taika Waititi zagra natomiast wyimaginowanego Hitlera. Rola głównego bohatera nie została jeszcze obsadzona. 

Waititi nie tylko wystąpi przed kamerą i wyreżyseruje film. Jest także autorem scenariusza. Nie powinno to jednak zbytnio dziwić jego fanów. Ten wszechstronny filmowiec był już współtwórcą scenariusza, współproducentem i jedną z gwiazd swojego wcześniejszego filmu „Co robimy w ukryciu?”, zaś w produkcji „Thor: Ragnarok” wcielił się w aż 4 role.

Taika Waititi Fot. foto: kadr z wideo

Film ma być pierwszą produkcją stworzoną przez studio Fox Searchlight po przejęciu 21th Century Fox przez Disneya. Zdjęcia do „Jojo Rabbit” mają wystartować jeszcze wiosną 2018. Data premiery nie jest na razie znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.