Jon Bernthal ("The Punisher") wystąpi w prequelu "Rodziny Soprano"

Kamil Kacperski
15.01.2019 12:16
Jon Bernthal|undefined Fot. Matt Winkelmeyer/Getty AFP/East News

Aktor znany z ról Shane'a Welsha w "The Walking Dead", Punishera w show Netfliksa, czy Griffa w "Baby Driverze" wystąpi w filmowym prequelu popularnego show HBO.

Jak podaje serwis Variety, Jon Bernthal i Vera Farmiga dołączyli do obsady filmowego prequela "Rodziny Soprano" zatytułowanego "The Many Saints of Newark". I chociaż na razie nie podano, kogo zagra Bernthal, to możemy być pewni, że będzie on jednym z włoskich gangsterów, działających w Newark w latach 60. Kto wie, może zagra nawet ojca Tony'ego Soprano, Giovanniego "Johnny Boya"? Informacja nie została na razie potwierdzona przez studio New Line Cinema, do którego należą prawa do prequela "Rodziny Soprano", ale portal Variety jest rzetelnym źródłem informacji. 

Aktorów możemy na razie podziwiać w produkcjach Netfliksa - Farmiga wystąpiła w szalenie popularnym filmie "Bird Box" u boku m.in. Sandry Bullock, natomiast Bernthal już 18 stycznia powróci w 2. sezonie "The Punishera", czyli komiksowej opowieści o brutalnym antybohaterze Marvela. 

Prequel Rodziny Soprano - o czym będzie?

Jeśli chodzi zaś o sam film "The Many Saints of Newark", to jeszcze w 2018 roku poznaliśmy szczegóły produkcji. Akcja ma toczyć się w latach 60., a więc w czasach gdy Afroamerykanie i Włosi zamieszkujący Stany Zjednoczone byli do siebie wrogo nastawieni, a sytuacja między nimi zaogniała się szczególnie wtedy, gdy do głosu dochodzili gangsterzy z obydwu stron. Głównym bohaterem ma być Dickie Moltisanti. Jest to ojciec Christophera Moltisantiego, granego w telewizyjnym oryginale przez Michaela Imperioliego. Serial nie zdradził zbyt wielu informacji na temat Dickiego, więc film ma szansę wypełnić tę lukę. 

Dowiedzieliśmy się również, że w produkcji pojawi się młody Tony Soprano, jednak tym razem będzie jedynie dzieckiem. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, na ekranie najprawdopodobniej zobaczymy również ojca Tony'ego, Giovanniego "Johnny Boya" Soprano (w retrospekcjach grał go Joseph Sivaro), młodszą wersję jego żony i matki Tony'ego, Livię Soprano, graną w serialu przez Nancy Marchand, a także wujka Tony'ego znanego jako Juniora, czyli Corrado Johna Soprano, w którego wcielał się Dominic Chianese. 

Data premiery prequela Rodziny Soprano

Reżyserem filmu "The Many Saints of Newark" został Alan Taylor, który miał okazję pracować przy "Rodzinie Soprano". Reżyserował również odcinki "Mad Men", "Gry o tron" i film "Thor: Mroczny świat". Twórca "Rodziny Soprano", David Chase zajmuje się scenariuszem oraz koprodukuje film. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do kin.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.