Najlepsze filmy z Joshem Brolinem. "Avengers: Endgame", Deadpool 2"

Karolina Woźniak
25.04.2019 15:30
Josh Brolin filmy|undefined Fot. : shutterstock.com

Josh Brolin to słynny amerykański aktor, reżyser oraz producent. Wystąpił w wielu popularnych filmach, m.in.: "Goonies", "Avengers", Sin City".

Kariera Josha Brolina rozpoczęła się w latach 80.. Wtedy po raz pierwszy pojawił się na wielkim ekranie. Aktor wystąpił w słynnym filmie Richarda Donnera "Goonies" i wcielił się w rolę Brandona 'Branda' Walsha. W serialu NBC "Prywatne oko" Josh zyskał na popularności i stał się bardziej rozpoznawalny.

Josh Brolin filmy: Najlepsze role aktora

Przeczytaj także

Josh Brolin to nie tylko aktor filmowy, ale także teatralny. W 2000 roku zadebiutował na deskach Broadway'u w spektaklu "Prawdziwy zachód" Sama Sheparda.

1. "Goonies" reż. Richard Donner (1985)

Podczas zabaw na strychu, Mikey odnajduje starą mapę, która prowadzi do ukrytego skarbu. Znalezisko należało do pirata, który niegdyś grasował na okolicznych morzach. Wszyscy wyruszają na poszukiwanie bogactwa.

2. "Grindhouse: Planet Terror" reż. R. Rodriguez (2007)

Film Roberta Rodrigueza jest spojrzeniem na kino klasy B i jest również ukłonem w kierunku zombie, i filmom grindhouse'owym. Film przedstawia historię próby przeżycia w świecie opanowanym przez zombie.

3. "American Gangster" reż. R. Scott (2007)

W filmie wystąpili Denzel Washington, Russell Crowe, Cuba Gooding Jr. i Josh Brolin. Historia gangstera, Franka Lucasa, na którego trop wpada nieprzekupny detektyw, Richie Roberts.

4. "To nie jest kraj dla starych ludzi" reż. J. Coen, E. Coen (2007)

Thriller braci Coen, który przedstawia historię Llewelyn Mossa, który odnajduje paczkę heroiny, sporą sumę pieniędzy i masę martwych osób. Mężczyzna zabiera to, co mu potrzebne, ale nie wie, że jego tropem podąża psychopatyczny morderca.

5. "Faceci w czerni III" reż. B. Sonnenfeld (2012)

Agenci specjalnej jednostki rządowej po raz kolejny muszą się zmierzyć z Obcymi i utrzymywaniem ludzi w niewiedzy o przybyszach z kosmosu. Ich znakiem rozpoznawczym są czarne garnitury i czarne okulary, a także zestaw kosmicznych gadżetów.

6. Filmowe Uniwersum Marvela (2008- )

Aktor kilkukrotnie wcielił się w Thanosa, szalonego Tytana, który zamierza wymazać połowę istnień we wszechświecie. Josh Bronin dołączył do MCU w 2014 roku i od tego momentu możemy go oglądać w tych kinowych hitach.

  • Strażnicy Galaktyki
  • Avengers: Age of Ultron
  • Avengers: Infinity War
  • Avengers: Endgame

7. "Sin City: Damulka warta grzechu" reż. R. Rodriguez, F. Miller (2014)

Film powstał na podstawie serii komiksów Franka Millera, który był również drugim reżyserem tej produkcji. Dwight jest mieszkańcem Basin City, miasta, w którym prostytucja i korupcja czają się na każdym rogu.

8. "Sicario" reż. D. Villeneuve (2015)

Amerykański thriller kryminalny, który opowiada o młodej agentce FBI, której zadanie opiera się na zlikwidowaniu bossa meksykańskiego kartelu narkotykowego. W trakcie misji jej moralność zostaje wystawiona na próbę.

9. "Deadpool 2" reż. D. Leitch (2018)

Josh Brolin wcielił się w tym filmie w Nathana Summersa. Film opowiada historię oszpeconego Wade'a Wilsona, który nadal ukrywa się w kostiumie superbohatera i stara się walczyć z przestępczością.

Josh Brolin przez 5 lat był także reżyserem w w GeVa Theater w nowojorskim Rochester. Które tytuły dopisalibyście do naszej listy?

Zobacz także: >>Najlepsze filmy z Jeremym Rennerem. "Avengers", "Miasto złodziei"<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.