Karen Gillan zaspoilerowała „Avengers 4” na rok przed wydaniem „Infinity War”?

Kamil Kacperski
21.08.2018 12:13
Nebula|undefined Fot. materiały prasowe

Aktorka w wywiadzie udzielonym serwisowi Fandango w 2017 roku zapowiedziała, że jej postać (Nebula) pozna swojego nowego najlepszego przyjaciela. Kim on będzie?

Karen Gillian, która dołączyła do MCU w 2014 roku po występie w „Strażnikach Galaktyki”, nie spodziewała się, że jej przygoda z filmowym uniwersum Marvela będzie trwała tak długo. Na razie ma jednak jeszcze więcej powodów do zadowolenia, ponieważ na pewno pojawi się w dwóch kolejnych filmach - niezatytułowanym „Avengers 4” oraz 3. odsłonie „Strażników Galaktyki”, która nie będzie reżyserowana przez Jamesa Gunna.

Zanim jednak do tego dojdzie, to my dowiedzieliśmy się drobnego szczegółu fabularnego z „Avengers 4”. Właściwie jest to pierwsza konkretna informacja, którą poznaliśmy. Karen Gillian w 2017 roku zdradziła w wywiadzie z serwisem Fandango, że Nebula pozna w filmie swojego nowego najlepszego przyjaciela/przyjaciółkę:

Wiem, kim będzie jej nowy najlepszy przyjaciel na zawsze. I nie mogę Wam powiedzieć kto to. Nie mogę. Mogę za to obiecać, że to bardzo sprytne, niespodziewane i po prostu takie... dobre. Nie wiem, czy pozna kogoś typu frenemy (przyjaciel-wróg, np. Magneto i Profesor X). Ona ma misję, z resztą tak jak wszyscy - zatrzymać gościa z rękawicą i to jest najważniejsza rzecz na świecie. Więc ludzie po prostu łączą się w grupy, żeby poradzić sobie z tym zadaniem.

Kim będzie tajemniczy przyjaciel Nebuli w Avengers 4?

Cóż, gdybyśmy brali pod uwagę komiksy, to najprawdopodobniejszą odpowiedzią byłby Adam Warlock, który wraz Nebulą najbardziej przyczynił się do pokonania Thanosa. Warlock nie pojawił się na razie w filmach (jedynie jego kokon), więc nie będziemy go brali pod uwagę. Z osób, które zostały po „pstryknięciu”, najbliżej Nebuli do Iron Mana. W końcu obydwoje znaleźli się na Titanie, do domu daleko, a naturalne zainteresowanie Tony'ego jej cybernetycznymi ulepszeniami jest dobrym powodem do długich rozmów, więc szanse na stworzenie więzi są bardzo wysokie.  

Nebula najwięcej wspólnego ma za to z Rocketem - w końcu to on jako jedyny ze Strażników Galaktyki przeżył konfrontacje z Thanosem. Być może strata Gamory, czyli siostry Nebuli, a także dobrej przyjaciółki kosmicznego szopa zbliży ich do siebie i postaci postanowią wspólnie zemścić się na Szalonym Tytanie?

Avengers 4 - kiedy premiera?

Te dwie opcje, czyli Iron Man i Rocket wydają się być najbardziej prawdopodobne. Patrząc jednak na historię nieoczywistych decyzji podejmowanych przez braci Russo jedno jest pewne - niczego nie możemy być pewni. Wszystkiego dowiemy się w kwietniu 2019 roku, kiedy film „Avengers 4” trafi do kin.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.