Kevin Smith zawrze wątek koronawirusa w nowych "Szczurach z supermarketu"

15.04.2020 10:57
Foto: Matt Baron/REX/ East News|undefined Fot. Matt Baron/REX/ East News

Twórca słynnych "Szczurów z supermarketu" potwierdził, że w drugiej odsłonie zobaczymy wątek związany z koronawirusem.

Pandemia koronawirusa na zawsze odmieni świat filmu. Piętno aktualnej sytuacji odczuwać będziemy przez długi czas i to nie tylko pod względem ekonomicznym. Już teraz ogłoszono powstanie kilku filmów, których fabuła oscyluje wokół COVID-19. "5G Zombies""Corona Zombies" i wreszcie "Corona" to produkcje skupiające się na samej pandemii, w bardziej i mniej poważny sposób. Kevin Smith zapowiedział z kolei, że w swoim najnowszym dziele przedstawi świat post-pandemiczny. 

"Szczury z supermarketu" - Kevin Smith zawrze w filmie wątek koronawirusa

"Szczury z supermarketu" to jeden z najpopularniejszych filmów Kevina Smitha. Od lat zapowiadany sequel jest obecnie na wczesnym etapie powstawania - twórca pracuje nad scenariuszem. W jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że zamierza zawszeć w filmie wątek związany z koronawirusem.

Pracowałem dziś nad "Twilight of the Mallrats", czyli "Szczurami z supermarketu 2", a zeszłej nocy przeczytałem o tym jak to 2020 rok i tak miał być gwoździem do trumny dla wielu sklepów, a pandemia jeszcze to dodatkowo eskalowała, pogorszyła. Wkrótce zobaczymy, jak wiele sklepów, które znaliśmy przez większość naszego życia, po prostu odchodzi. [...]W Ameryce zapowiadają całkowitą implozję supermarketów. Jako facet, który pisze film z akcją rozgrywającą się w supermarkecie, myślę sobie "to przydatna informacja w mojej branży". Zacząłem więc wpisywać pandemię do filmu, bo nie ma najmniejszych wątpliwości, że będziemy o tym pamiętać przez długi czas. Nie będzie tak, że za rok ktoś mi powie "Po co to napisałeś, koronawirus był w zeszłym roku". Będziecie słyszeć doniesienia związane z koroną przez kolejnych 5 albo 10 lat - tak samo, jak 11 września był wszędzie. 
Przeczytaj także

Koronawirusowy wątek to na ten moment jedyny szczegół związany z produkcją, jaki poznaliśmy. Zarówno fabuła, jak i choćby przybliżona data premiery nie są obecnie znane.

Zobacz też: Cannes 2020 jednak nie odbędzie się w czerwcu. Kiedy zostaną wręczone Złote Palmy? 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.