Kiedy pojawi się trailer filmu o Hanie Solo – „Solo: A Star Wars Story”?

Natalia Hluzow
20.12.2017 15:38
Kiedy pojawi się trailer filmu o Hanie Solo – „Solo: A Star Wars Story”? Fot. kadr z wideo

Premiera filmu „Solo: A Star Wars Story” już w maju 2018 roku, a wciąż jeszcze nie pojawił się zwiastun tej produkcji. Kiedy możemy się go spodziewać?

W kinach szczęśliwie święci triumfy film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, który w niecały tydzień zdążył już zarobić miliony i poróżnić fanów sagi. Jedni są nim zachwyceni, inni wypisują petycję, by usunąć 8. część „Star Wars” z kanonu. Tak czy inaczej, wszyscy prawdziwi fani gwiezdnej sagi, zdążyli już film zobaczyć i teraz czekają na kolejną produkcję spod znaku świetlnych mieczy, który ma pojawić się w maju 2018 roku.

Mowa oczywiście o „Solo: A Star Wars Story”, czyli spin-offie głównej serii, który ma być poświęcony przygodom młodego Hana Solo. Produkcja (jak wszystko co związane z „Gwiezdnymi wojnami”) jest oczywiście gigantycznym przedsięwzięciem, w ramach którego ujawnienie jakiejkolwiek informacji jest częścią wielkiej strategii marketingowej. Tym bardziej dziwi, że wciąż nie pojawił się jeszcze ani zwiastun filmu, ani modny w ostatnim czasie teaser zwiastuna, ani żadne inne materiały promocyjne, mimo że „Solo” ma trafić na ekrany już za niecałe pół roku.

Wyjaśnienia tego dziwnego przypadku należy szukać w jego relacji do filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Nie chodzi tutaj oczywiście o sytuację, w której zwiastun filmu o Hanie Solo mógłby zdradzać cokolwiek widzom, którzy nie widzieli jeszcze „Ostatnich Jedi” (jak miało to miejsce w przypadku trailera „Avegers: Infinity War”, który wstrzymywano, czekając aż wszyscy zainteresowani zdążą obejrzeć film „Thor: Ragnarok”). Przyczyna zdaje się być o wiele bardziej prozaiczna. Szum wokół „Ostatnich Jedi” jest obecnie na najwyższym poziomie i dopóki nie ucichnie, nie ma po prostu sensu przykrywać tego sukcesu zwiastunem kolejnego filmu z tego samego uniwersum.

Wszystko wskazuje więc na to, że promocja filmu o Hanie Solo rozpocznie się najpóźniej w połowie stycznia 2018 roku, kiedy gwiazdy Rey i Kylo Rena już nieco przygasną, a widzowie i wszystkie media przestaną zastanawiać się nad znaczeniem poszczególnych scen z „Ostatnich Jedi” i z niecierpliwością zaczną wyczekiwać kolejnej dawki „Star Wars”. Właśnie wtedy należy spodziewać się pierwszych plakatów, teaserów i ostatecznie trailera filmu „Solo: A Star Wars Story”, którego premiera została zapowiedziana na 25 maja 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.