Kiedy wraca „Gra o Tron”? Mamy smutne wieści dla fanów

Natalia Hluzow
06.10.2017 16:12
Kiedy wraca „Gra o Tron”? Mamy smutne wieści dla fanów Fot. kadr z wideo

Okazuje się, że fani bohaterów z Westeros będą musieli poczekać na spotkanie ze swoimi ulubieńcami trochę dłużej, niż się spodziewali…

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. W sieci pojawia się coraz więcej doniesień, które jednoznacznie wskazują na to, że nie doczekamy się premiery 8. sezonu „Gry o Tron” w 2018 roku. Teraz, kiedy Liam Cunningham – odtwórca roli Ser Davosa Seawortha – w wywiadzie dla TV Guide potwierdził, że zdjęcia do ostatniego sezonu potrwają aż do lata 2018, nie mamy już złudzeń. Finał jednego z najbardziej epickich seriali wszech czasów zobaczymy dopiero w 2019 roku.

HBO nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale fakty mówią same za siebie. Ostatni sezon „Gry o Tron” będzie krótszy niż każdy wcześniejszy (tylko 6 odcinków w miejsce 10), a do tego pojawi się po najdłuższej, dwuletniej przerwie między sezonami.

Pewnego rodzaju pocieszenie można znaleźć w wypowiedzi Cunninghama, który podobnie jak John Bradley, przekonuje, że naprawdę jest na co czekać:

[Odcinki 8. sezonu] będą zdecydowanie lepsze i dłuższe niż dotychczas. Będziemy kręcić aż do lata. Przy poprzednich sezonach mieliśmy sześć miesięcy, by zrealizować aż dziesięć odcinków, a teraz mamy o wiele więcej czasu na zrobienie sześciu epizodów. Oczywiste więc wydaje się, że przełoży się to na długość odcinków w 8. sezonie.

Pojawiają się spekulacje, że ów wydłużony czas trwania epizodów może sięgać nawet 90 minut, co oznacza, że każdy z odcinków będzie miał długość przeciętnego pełnometrażowego filmu kinowego.

Pozytyw, w tej trudnej dla fanów sytuacji, można dostrzec także w tym, że późniejsza premiera 8. sezonu „Gry o Tron” oznacza, że producenci z HBO postanowili dać twórcom tyle czasu, ile tylko potrzebują, by zakończyć swoje dzieło najlepiej, jak potrafią. Jak mawiają, na dobre rzeczy warto poczekać... Prawda?

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.