Kontynuacja „Jumanji” opowie o grze wideo

Jakub Gańko
28.03.2017 11:14
|north Fot. materiały prasowe

...a na widok jej oficjalnego tytułu uśmiechnie się każdy fan Guns N' Roses.

„Jumanji” to jeden z tych filmów, które większość z nas kojarzy z dzieciństwa i wypożyczalni kaset wideo. Adaptacja książki Chrisa Van Allsburga z Robinem Williamsem i Kirsten Dunst w rolach głównych zarobiła w kinach ponad 260 mln dolarów i była jednym z największych kasowych hitów 1995 roku. Nic dziwnego, że już od wielu lat mówi się o jej prawowitym sequelu.

Najpierw dowiedzieliśmy się, że gwiazdami nowego filmu będzie duet Dwayne Johnson i Kevin Hart. Twórcy potwierdzili też, że będzie on stanowił hołd dla zmarłego w 2014 roku Robina Williamsa. Dzięki prezentacji na imprezie CinemaCon 2017 poznaliśmy kolejne szczegóły. Niestety nie wiemy kiedy (i czy w ogóle) pokazany na niej trailer zostanie upubliczniony.

Wiemy za to, że sequel „Jumanji” otrzymał oficjalny tytutł „Jumanji: Welcome to the Jungle”. Już widzimy oczami wyobraźni, jak w trakcie czołówki (ewentualnie napisów końcowych) leci słynny przebój Guns N' Roses. Okazało się również, że fabuła drugiej części wywróci do góry nogami historię znaną nam z pierwowzoru - tym razem nie ma mowy o żadnej grze planszowej.

Bohaterami „Welcome to the Jungle” będzie czwórka nastolatków, która za karę musi posprzątać szkolną piwnicę. Tam znajduje starą konsolę wideo wraz z grą „Jumanji”. Resztę już łatwo przewidzieć: gracze wybierają swoje postaci i przenoszą się do tytułowej dżungli, już jako postaci, które znamy z pierwszych zapowiedzi.

To tłumaczyłoby słowa Karen Gillan, która występowała w obronie swojej postaci, gdy po pierwszym udostępnionym zdjęciu z planu uznawano jej ukazanie za seksistowskie. Teraz wszystko nabiera sensu: to tylko postać z gry wideo. Z kolei Dwayne Johnson ma być postacią klasowego nerda, a Jack Black... nowym wcieleniem szkolnej piękności.

Aktorzy zdecydowali się też na CinemaConie na trochę wygłupów...

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.