Liga Sprawiedliwości jak z VHS. Zobacz retro zwiastun filmu

Sergiusz Kurczuk
13.03.2018 11:22
Liga Sprawiedliwości - retro zwiastun|undefined Fot. kadr z filmu Liga Sprawiedliwości

„Liga Sprawiedliwości” niebawem trafi na DVD i Blu-ray. Z tej okazji w sieci pojawił się zwiastun stylizowany na zapowiedź rodem z ery VHS-ów. 

Najnowszy film Zacka Snydera/Jossa Whedona nie odniósł spodziewanego sukcesu. Zamiast zmieść serię „Avengers” z powierzchni ziemi, tylko utwierdził widzów, że Marvel Studios po prostu robi lepsze filmy. Istnieją jednak fani „Ligi Sprawiedliwości”, którzy na pewno kupią sobie film w wersji DVD i Blu-ray. Nawet jeśli nie dla samej produkcji Warner Bros., to chociaż dla dodatków, które tradycyjnie pojawią się w domowym wydaniu. Premierę wersji płytowej zapowiada zwiastun, stylizowany na czasy, w których zamiast plastikowych dysków na topie były kasety VHS

„Liga Sprawiedliwości” - old schoolowy zwiastun filmu

Trailer sprawia, że superprodukcja z 2017 roku wygląda jak telewizyjny film z lat 90. XX wieku. Na ekranie widać niedoskonałości taśmy, wszystko utrzymane jest w sepiowych odcieniach, a superbohaterowie wydają się tak niesamowici, a przy okazji zabawni i fajni, jak to tylko możliwe. Zresztą przekonajcie się sami: 

Dodatkowym atutem są retro napisy, które pojawiają się pod każdym z bohaterów (żeby nikt nie miał wątpliwości, kto jest kim) oraz nad wyraz entuzjastyczny głos lektora. Tego typu zabiegi można odnieść do jeszcze wcześniejszych lat, czyli czasów serialu „Super Friends” z 1973 roku, w którym widzowie mogli śledzić losy największych herosów DC Comics i kreskówkowych przyjaciół do złudzenia przypominających paczkę Scooby'ego-Doo

Wygląda na to, że nie tylko Marvel Studios umie rozbawić swoich widzów. Jak widać, zwiastun „Ligi Sprawiedliwości” wersji DVD i Blu-ray odnosi się do zjawiska, po które sięga ostatnimi czasy wielu filmowców - nostalgii.

„Liga Sprawiedliwości” na DVD i Blu-ray - kiedy premiera?

Wszyscy, którzy nie widzieli „Ligi Sprawiedliwości” w kinie, albo chcieliby zobaczyć film jeszcze raz, w domowych warunkach muszą trochę poczekać. Co prawda amerykańska premiera ma miejsce 13 marca 2018 roku, ale my musimy uzbroić się w cierpliwość. Opowieść o walce największych herosów DC ze złem zagrażającym całemu światu pojawi się na sklepowych półkach już 4 kwietnia 2018 roku. Kolejną, tym razem solową historią dziejącą się w świecie DCEU zobaczymy dopiero w grudniu 2018 roku, kiedy do kin wejdzie „Aquaman”

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.