Disney stworzy seriale o Lokim i Scarlet Witch. Obsada ucieszy fanów!

Natalia Hluzow
19.09.2018 10:28
loki i scarlet|undefined Fot. materiały promocyjne filmów Marvel Studios

Mamy doskonałe wieści dla fanów Marvela! A w szczególności miłośniczek szelmowskiego uroku Lokiego i zadziornego charakteru Scarlet Witch. Disney planuje stworzyć seriale o bracie Thora i ukochanej Visiona.

Disney szykuje się na wielkie otwarcie swojej platofmy streamingowej, dokładając kolejne fantastyczne produkcje do oferty powstającego serwisu. Jak poinformował portal Variety, trwają prace nad kilkoma limitowanymi serialami o uwielbianych postaciach z MCU, które nie doczekały się swoich solowych filmów. Na pierwszy ogień mają pójść przebiegły Loki i tajemnicza Scarlet Witch.

Loki i Scarlet Witch powrócą w serialach - kto ich zagra?

Dobre wieści nie kończą się jednak na samej informacji o przygotowywanych serialach. Równie zachwycające jest to, że w obsadzie odcinkowych produkcji Marvela mają znaleźć się... ci sami aktorzy, którzy wcielali się w Lokiego i Scarlet w filmach MCU. A zatem - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - w serialu o Lokim główną rolę zagra Tom Hiddleston, zaś w Scarlet Witch wcieli się ponownie Elizabeth Olsen. Zatrudnienie obsady z kinowych filmów Marvela ma umożliwić potężny budżet, który Disney planuje przeznaczyć na nowe produkcje.

Serial o Lokim i inne produkcje MCU przeznaczone na mały ekran

Limitowane seriale o Lokim, Scarlet i innych bohaterach mają liczyć od 6 do 8 odcinków, a nad ich produkcją ma czuwać sam Kevin Feige z ramienia Marvel Studios.

Projekty obecnie znajdują się we wczesnej fazie developmentu. Oznacza to, że nie wybrano jeszcze scenarzystów i nie zdecydowano, jakie historie zostaną opowiedziane w nowych produkcjach. Nie wiadomo też, kto poza Lokim i Scarlet powróci we własnym serialu. Informatorzy Variety donoszą jednak, że na pewno nie będą to oryginalni Avengers, jak Thor, Iron Man czy Kapitan Ameryka. Niemniej, skoro za producję seriali odpowiada Marvel Studios, istnieją duże szanse na gościnne występy Chrisa Hemswortha czy Chrisa Evansa w nadchodzących serialach.

Co dalej z serialami Mavela na Netflix?

Jak podaje Variety, Marvel TV Studios i Disney wciąż będą zaangażowane w produkcję „Agentów T.A.R.C.Z.Y.” stacji ABC oraz w serie Netfliksa, takie jak „Daredevil”, „Iron Fist” czy „Jessica Jones”. Produkcje te pozostaną pod szyldem Marvel TV, podczas gdy nowe limitowane seriale, które mają uświetnić ofertę platformy streaminowej Disneya, zostaną zrealizowane przez wspomniane już Marvel Studios odpowiedzialne za kinowe filmy.

Oferta platformy streamingowej Disneya

Wszystko wskazuje na to, że Disney zamierza odważnie zawalczyć o filmowo-serialowy rynek w internecie z gigantami takimi jak Netflix czy Amazon. Prócz seriali o bohaterach Marvela z aktorami z kinowych filmów MCU, Disney ogłosił dotychczas seriale „Star Wars” Jona Favreau, odcinkowe „High School Musical” oraz aktorski film „Zakochany kundel”. Nie zapominajmy również, gdzie będą odbywały się telewizyjne premiery filmów takich jak „Captain Marvel” czy „Avengers 4”.

Platforma streamingowa Disneya ma wystartować z końcem 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.