Mel Gibson zrealizuje film o II wojnie światowej. O czym dokładnie opowie „Destroyer”?

Natalia Hluzow
02.05.2018 12:09
Mel Gibson zrealizuje film o II wojnie światowej. O czym dokładnie opowie „Destroyer”? Fot. TOMMASO BODDI/AFP/EAST NEWS

Po sukcesie „Przełęczy ocalonych” Mel Gibson zabiera się za kolejny dramat osadzony w realiach II wojny światowej. 

Mel Gibson, znany przede wszystkim ze swojej imponującej kariery aktorskiej, od lat odnosi sukcesy także jako reżyser. W słynnym filmie „Braveheart” z 1995 roku występował nie tylko przed kamerą, ale stał także za nią, za co otrzymał Oscara dla najlepszego reżysera i za najlepszy film. Wyreżyserował również głośną „Pasję” i nagrodzoną dwoma Oscarami „Przełęcz ocalonych”. Teraz gwiazda „Zabójczej broni” przymierza się do realizacji kolejnego filmu przybliżającego fragment historii amerykańskich bohaterów z czasów II wojny światowej.

„Destroyer” Mela Gibsona - o czym będzie?

Najnowsze dzieło Gibsona będzie ekranizacją książki Johna Wukovitsa pt. „Hell From the Heavens: The Epic Story of USS Laffey and World War II's Greatest Kamikaze Attack”. Opowiada ona historię amerykańskiego niszczyciela USS Laffey, który rankiem 16 kwietnia 1945 roku został zaatakowany przez siły japońskie, stając się celem największej ofensywy kamikaze na pojedynczy okręt podczas II wojny światowej.

Choć zdarzenie to przyniosło śmierć 32 żołnierzy, a 70 zostało rannych, po wielu godzinach załodze USS Laffey udało się odeprzeć atak. Amerykański okręt wojenny odpłynął z Okinawy do domu, gdzie ogłoszono go niezniszczalnym i z radością i czcią powitano jego dzielną załogę.

„Destroyer” - twórcy i obsada

Scenariusz do filmu przygotowała aktualna partnerka Mela Gibsona, Rosalind Ross. Produkcją zajmie się firma Hollywood Gang Productions. Data premiery i obsada filmu nie są jeszcze znane. Kiedy tylko poznamy więcej szczegółów, niezwłocznie Was o nich poinformujemy.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.