Netflix przeprasza za obleśną kampanię promocyjną. Zarzucono im seksualizację dzieci

21.08.2020 14:02
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)|undefined Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Po ukazaniu się plakatu i opisu fabuły filmu, który już wkrótce dostępny będzie na Netfliksie, w sieci zawrzało...

Rzecz tyczy się francuskiego filmu "Gwiazdeczki" (ang. "Cuties", w oryginale zaś "Mignonnes"), który już wkrótce zawita w bibliotece Netfliksa. Produkcja wzbudziła jednak prawdziwą burzę jeszcze przed swoją premierą, a wszystko za sprawą kontrowersyjnej promocji.

Netflix przeprasza za obleśną kampanię promocyjną

Gdy kilka dni temu ukazał się zwiastun "Gwiazdeczek", całość przeszła bez większego echa. Jednak po ukazaniu się plakatu i oficjalnego opisu fabuły, na platformę Netflix spadł ogrom krytyki. Gigantowi streamingowemu zarzucono seksualizację dzieci. W czym tkwił problem? Oryginalny plakat filmu (na którym widzimy młode bohaterki wracające z zakupów) zastąpiono grafiką przedstawiającą 11-letnie dziewczynki w prowokacyjnych, seksualnych pozach. 

Przeczytaj także

Oliwy do ognia dolał opis fabuły, w którym mogliśmy wyczytać:

11-letnia Amy staje się zafascynowana twerkującą grupą taneczną. Licząc na dołączenie do niej, zaczyna odkrywać swoją kobiecość i sprzeciwiać się rodzinnym tradycjom.

Internauci szybko zareagowali zasypując Twittera masą krytycznych wpisów. Włodarze Netfliksa odnieśli się do sprawy przepraszając za zaistniałą sytuację i modyfikując sposób promocji filmu.

Internauci nie dają jednak za wygraną i nawołują do wycofania filmu z dystrybucji. Czy Netflix posunie się do takiego kroku? Trudno przewidzieć. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że "Gwiazdeczki", debiutując na ostatnim Festiwalu Sundance, spotkały się z przychylnym odbiorem, zgarniając przy tym nagrodę za najlepszy międzynarodowy dramat. 

 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.