Nowe zestawy Lego zdradziły zakończenie „Avengers: Infinity War”?

Sergiusz Kurczuk
29.12.2017 13:19
Nowe zestawy Lego zdradziły zakończenie „Avengers: Infinity War”? Fot. kadr z gry LEGO Marvel Super Heroes 2

Opisy nadchodzących zestawów klocków Lego prawdopodobnie ujawniły sporą część fabuły filmu „Avengers: Infinity War”. Co zdradziła duńska firma?

Na 3. częśc serii „Avengers” fani Marvela czekają z wypiekami na twarzach. Zwiastun do „Infinity War” okazał się najpopularniejszą zapowiedzią filmu w historii kanału na YouTube. I chociaż trailer zdradził co nieco na temat najnowszej produkcji Marvel Studios, pojawiło się wiele niewiadomych, które dawały miłośnikom MCU szerokie pole do spekulacji. Zbliżająca się premiera filmu powoduje, że powoli ruszają różne akcje marketingowe, a na rynku pojawiają się rozmaite gadżety, które pozwolą zarobić na produkcji jeszcze więcej pieniędzy. Wśród nich są oczywiście zabawki. Marvel od dawna współpracuje z Lego, więc nic dziwnego, że fani duńskich klocków niedługo będą mogli odtworzyć sceny z „Avengers: Infinity War”

Problem tkwi jednak w tym, że opisy z pudełek klocków przedostały się do sieci, prawdopodobnie zdradzając część fabuły filmu. Portal Brick Show dotarł do różnych źródeł, które ujawniły opisy sześciu zestawów Lego z Avengersami w rolach głównych. Oto one:

Atak Ridersów (76101)Cena zestawu: 14,99 €Zawiera figurki: Kapitan Ameryka, Black Widow, Outriders, Kamień PrzestrzeniKapitan Ameryka i Black Widow łączą siły, by ochronić królestwo Wakandy przed inwazją obcych. Uniknij ognia z resztek statków desantowych, odeprzyj ataki sześciorękich wrogów i atakuj, używając tarczy Kapitana Ameryki. Uderz we wrogów pałkami Black Widow i zdobądź kosmiczny Kamień Nieskończoności!
W poszukiwaniu broni Thora (76102)The Search for Thor’s Weapon (76102)Cena zestawu: 24,99 €Set price: €24.99Zawiera figurki: Rocket Raccoon, Groot, Thor, Nieznany Kamień NieskończonościDołącz do Avengers, którzy starają się odnaleźć topór miotający piorunami kulistymi dla Thora. Usiądź w kabinie kapsuły ratunkowej z Rocketem, Thorem i Grootem i wyrusz w przestrzeń kosmiczną.Po drodze z Nidavellir spotkasz wielu wrogów. Wyląduj na czerwonej planecie, by naładować moc Thora w kosmicznej kuźni. Znajdź Kamień Nieskończoności, rozkręć broń energetyczną i stwórz wspaniały topór!
Corvis Glaive atakuje (76103)Cena zestawu: 39.99 €Zawiera figurki: Corvus Glaive, Vision, Black Panther, Shuri, Kamień UmysłuOchroń Mur Wakandy przed Corvusem Glaivem i jego pojazdem!Strzelaj w pojazd kosmiczny podwójnymi działami i wyrzutnią dysków. Szybko otwórz bramę, by Black Panther mógł wkroczyć do walki. Ale nie zapominaj natychmiast jej zamknąć, żeby wórg nie przedostał się do środka. Pomóż Shuri usunąć z czoła Visiona Kamień Nieskończoności, kontrolujący umysły. Czy zdołasz to zrobić, zanim statek zmiażdży mur i zniszczy aparaturę diagnostyczną?
Walka Hulkbustera (76014)Cena Zestawu: 34,99 €Zawiera figurki: Proxima Modnight, Falcon. Hulk/Bruce Banner, Kamień DuszyUwaga! Proxima Midnight przejęła kontrolę nad wieżą strzelniczą i kieruje ogień w stronę Bruce'a Bannera w zbroi Hulkbuster!Zniszcz pociski wieży strzelniczej za pomocą potężnych pięści Hulkbustera i zmiażdż sześciorękich wrogów. Odeprzyj ciosy Proksimy Midnight. Wyślij Falcona, by zanurkował i zabrał ze sobą Kamień Duszy.
Thanos: Ostatnia Bitwa (76107)Cena zestawu: 79,99 €Zawiera figurki: Thanos, Iron Man, Star-Lord, GamoraRazem z Avengers rozpocznij walkę o Rękawicę Nieskończoności!Strzelaj w Thanosa ze statku. Otwórz kokpit i zaatakuj na kosmicznych motocyklach razem ze Star-Lordem i Gamorą.Unikaj ciosów potężnego miecza Thanosa i użyj mocy zbroi Iron Mana, żeby pokonać złowrogiego Tytana. Po wygranej złap złotą Rękawicę Nieskończoności i odlatuj!
Bitwa w Sanctum Sanctorum (76108)Cena zestawu: 99,99 €Zawiera figurki: Cull Obsidian, Ebony Maw, Doctor Strange, Iron Man, Spider-ManRatunku! Kull Obsidian i Ebony Maw atakują Sanctum Sanctorum Dr. Strange'a!Razem ze Spider-Manem zepchnij ich z dachu. Połącz siły z Iron Manem i Dr. Strangem, używając ich mocy do odpracia ataku super złoczyńców. Jeśli Ebony Maw będzie w stanie przedostać się przez pokój Petera Parkera, zaprowadź go prosto do tajnego włazu. Musisz zatrzymać wrogich najeźdźców, zanim zniszczą ściany Sanctum Sanctorum Dr. Strange'a i zdobędą Kamień Czasu. Po pokonaniu wrogów, zamów pizzę i świętuj z Peterem Parkerem. 

Opisy zestawów Lego zawierają sporo szczegółów, które prawdopodobnie znajdą się w najnowszym filmie MCU. Niektóre z nich potwierdzają teorie fanów. Thor otrzyma nową broń, a podczas walki o Wakandę w zbroi Hulkbuster nie będzie krył się Tony Stark, tylko sam Bruce Banner. Pojawiły się też nowe informacje. Każdy z popleczników Thanosa będzie miał za zadanie odnaleźć rozsiane po Ziemi Kamienie Nieskończoności, których strzegą inni superbohaterowie. Według opisu ostatni z Kamieni wcale nie znajduje się, jak do tej pory sądzono w Wakandzie, tylko strzeże go Thor. 

Jednak największym zaskoczeniem jest informacja o tym, że Avengers pokonają Thanosa pod koniec filmu, odbierając mu Rękawicę Nieskończoności. Do tej pory uważano, że „Infinity War” zakończy się cliffhangerem, a konkluzja zostanie ukazana w 4. części filmu. Nie należy jednak brać w stu procentach na poważnie. Trzeba pamiętać, że sceny niekoniecznie muszą odtwarzać to, co zobaczymy w kinie. Poza tym już raz Lego wprowadziło fanów w błąd. Przed premierą „Iron Mana 3 zasugerowano, że w filmie zobaczymy walkę Tony'ego Starka z Mandarinem, co okazało się jedynie pomysłem twórców zestawu. 

Czy opisy pokryją się z fabułą filmu? Przekonamy się już 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.