Nowy klip z serii „Legendy Polskie” do „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni

Maciej Koprowicz
08.08.2017 14:10
Nowy klip z serii „Legendy Polskie” do „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni Fot. kadr z wideo

Allegro przedstawiło kolejny film z cyklu „Legendy Polskie”. Tym razem jest to teledysk do przeboju Chłopców z Placu Broni w wykonaniu Matheo i Damiana Ukeje.

Na potrzeby serii „Legendy Polskie” powstało już kilka coverów pamiętnych hitów polskiej muzyki sprzed lat. Po między innymi „Cichoszy” Grzegorza Turnaua i „Jezu jak się cieszę” Klausa Mitffocha, otrzymaliśmy teledysk do słynnego „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. Odświeżoną, współcześnie brzmiącą wersję przeboju z 1990 roku przygotowali producent Matheo i wokalista Damian Ukeje.

Piosence towarzyszy wyjątkowy teledysk, którego reżyserem jest Jakub Radej. Podobnie jak poprzednie klipy z cyklu, film utrzymany jest w charakterystycznej, baśniowo-futurystycznej estetyce. Pojawiają się też doskonale znane już fanom „Legend Polskich” postaci. Na ekranie widzimy Piotra Machalicę jako diabła Rokitę, Tomasza Drabka jako jego rywala Borutę oraz młodą podopieczną Rokity, Marysię, w którą wcieliła się Aleksandra Paleolog. Zobaczcie, jakie przygody tym razem czekały na bohaterów:

„Legendy Polskie” to koordynowany przez słynnego animatora i reżysera, Tomasza Bagińskiego projekt z pogranicza kultury i reklamy. Jego ideą jest zaprezentowanie na nowo tradycyjnych polskich historii w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, żyjącego w świecie internetu i mediów społecznościowych. Do tej pory poznaliśmy historię walki z legendarną bestią w filmie „Smok”, dwie części przygód najsłynniejszego polskiego czarnoksiężnika, „Twardowsky” i „Twardowsky 2.0”, legendę o polowaniu na Bazyliszka oraz opowieść o wiedźmie o imieniu Jaga. Uzupełnieniem serii są teledyski do stworzonych na jego potrzeby coverów wielkich polskich przebojów – teledysków doczekały się odświeżone wersje utworów „Mój jest ten kawałek podłogi” Mr. Z’oob, „Jaskółka uwięziona” Stana Borysa, „Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej, „Cichosza” Grzegorza Turnaua i „Jezu jak się cieszę” Klausa Mitffocha.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.