Ogłoszono datę premiery „Opowieści podręcznej 2”. Co czeka Offred w 2. sezonie?

Natalia Hluzow
15.11.2017 12:17
Ogłoszono datę premiery „Opowieści podręcznej 2”. Co czeka Offred w 2. sezonie? Fot. kadr z wideo

Przerażająca dystopia ukazująca piekło kobiet w ultrapatriarchalnym świecie ponownie zburzy spokój widzów już w 2018 roku.

Dziś mamy prawo głosu, wolność słowa i możliwość decydowania o własnych losach i własnych ciałach. „Opowieść podręcznej” przypomina jednak, że nie jest nam to dane raz na zawsze, a całkowicie podporządkowany konserwatywnemu reżimowi świat może nam te prawa i swobody szybko odebrać.

Niezwykle aktualny, choć oparty na powieści Margaret Atwood z 1985 roku, bardzo niepokojący i przejmujący serial platformy Hulu powróci z 2. sezonem już w kwietniu 2018 roku. Władze platformy ogłosiły, że „Opowieść Podręcznej 2” jest już w produkcji.

Na ekranie ponownie zobaczymy genialną Elisabeth Moss, którą w przerwie serialu mogliśmy podziwiać w nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes „The Square”. W 2. sezonie powróci też Joseph Fiennes („Zakochany Szekspir”), Yvonne Strahovsky („Chuck”), Samira Wiley („Orange Is the New Black”), Ann Dowd („Kapitan Fantastic”) i podobno także Alexis Bledel („Sin City”). Do obsady dołączy również nowa aktorka – znana z filmów „Oni” i „Przerwana lekcja muzyki” Clea DuVall.

W drugim sezonie wraz z główną bohaterką będziemy odkrywać zupełnie nowe terytoria. Offred wstąpiła bowiem na ścieżkę, z której nie ma już powrotu. Co ją czeka i dokąd zabierze ją czarny van? Czy podręcznym uda się zawalczyć o lepsze jutro? To pytania, na które ma odpowiedzieć kontynuacja serialu. „Opowieść podręcznej 2” ma liczyć 13 odcinków.

Pierwszy sezon hitowej produkcji Hulu okazał się ogromnym sukcesem. Serial zdobył aż 8 nagród Emmy, w tym za najlepszy serial, najlepszą główną rolę żeńską, najlepszą drugoplanową rolę żeńską, najlepszą gościnną rolę żeńską i najlepszą reżyserię. Nagroda za najlepszy dramat dla oryginalnego serialu platformy streamingowej to osiągnięcie, o którym Netflixmimo ogromnych starań – wciąż może jeszcze tylko pomarzyć. W Polsce „Opowieść podręcznej”  możemy oglądać na platformie Showmax.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.