Oscary: Największe wpadki podczas gali rozdania Oscarów

Natalia Nowecka
25.02.2019 15:48
Fot. AFP/EAST NEWS|undefined Fot. . AFP/EAST NEWS

Nawet podczas tak prestiżowego wydarzenia, jak ceremonia rozdania Oscarów zdarzają się mniejsze lub większe wpadki. Przygotowaliśmy dla was listę 10 największych wpadek podczas rozdania nagród Akademii.

Ceremonia rozdania Oscarów jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem w świecie filmu. Każdego roku, zarówno prowadzący, jak i gwiazdy skrzętnie przygotowują się do gali, by zaprezentować się możliwie jak najlepiej i nie zaliczyć żadnej wtopy. Jednak w końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i nawet podczas gali Oscarowej zdarzają się mniejsze, lub większe wpadki. Przedstawiamy listę 10 największych Oscarowych wpadek w historii.

1. Oscary (2017): "La La Land", czy jednak "Moonlight"? Wpadka z Oscarem za najlepszy film

Listę otwiera zdecydowanie najpopularniejsza i największa wpadka w historii Oscarów. W 2017 roku prezenter Warren Beatty ogładzając nagrodę w najważniejszej kategorii, czyli najlepszy film, ogłosił że zwyciężył "La La Land". Dopiero, gdy cała ekipa związana z filmem pojawiła się na scenie, okazało się, że doszło do pomyłki. Statuetka była bowiem przeznaczona dla filmu "Moonlight". Jak do tego doszło? Warren Beatty tłumaczył, że wręczono mu złą kopertę, na której widniał napis "Emma Stone, La La Land" i omyłkowo uznał on, że właśnie temu filmowi przyznano Oscara.

2. Oscary (2013): Upadek Jennifer Lawrence

Podczas gali rozdania Oscarów w 2013 roku, statuetkę w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa otrzymała Jennifer Lawrence. Młoda aktorka, w drodze na scenę potknęła się jednak o własną suknię, upadając na schody. Po dziś dzień wiele osób spekuluje, czy faktycznie był to wypadek, czy świadome zagranie aktorki w celu zwrócenia na siebie uwagi. Jeśli to drugie, trzeba przyznać, że cel został osiągnięty, gdyż historia Jennifer z suknią i schodami przeszła już do historii i stała się jednym z synonimów Oscarowych wpadek.

3. Oscary (2019): Upadek Ramiego Maleka

Do Jennifer Lawrence dołączył w tym roku Rami Malek, który po otrzymaniu Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie "Bohemian Rhapsody" i wygłoszeniu przemowy… spadł ze sceny.

Przeczytaj także

4. Oscary (2009): Hugh Jackman i naga pierś Beyoncé

Podczas Oscarowej gali w 2009 roku, Hugh Jackman i Beyoncé wykonali na scenie taniec, który wymknął się lekko spod kontroli. W trakcie tańca ramiączko sukienki zsunęło się z ramienia piosenkarki, prezentując jej prawy sutek całemu światu.

Fot. AFP/EAST NEWS Fot. AFP/EAST NEWS

5. Oscary w 1974 roku i nagi mężczyzna na scenie

Tym razem cofamy się aż do 1974 roku, kiedy to podczas gali rozdania Oscarów na scenę wkroczył… nagi człowiek. Gdy David Niven stał na scenie, zza jego pleców wybiegł kompletnie nagi mężczyzna. Jak się później okazało, był nim fotograf i komik Robert Opel, a całe zdarzenie było (rzekomo) w pełni zaplanowane. David Niven w trakcie zdarzenia rzucił tylko: "Ten mężczyzna jest w stanie wywołać śmiech jedynie pokazując swojego małego", zachowując stoicki spokój.

6. Oscary (2011): Melissa Leo przeklinająca na scenie

Gdy podczas gali rozdania Oscarów w 2011 roku Melissa Leo odbierała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej, zdecydowanie poniosły ją emocje. Była ona pierwszą osobą w historii, która podczas ceremonii rozdania Oscarów wypowiedziała na scenie niecenzuralne słowo. Co to było za przekleństwo? Cytujemy:

Kiedy Kate Winslet dwa lata temu odbierała Oscara wyglądało to ku***sko łatwo!

7. Oscary (1995): Przeklinający Samuel L. Jackson

Gdy w 1995 roku, Samuel L. Jackson nie otrzymał Oscara za rolę w "Pulp Fiction" Quentina Tarantino, okazało się, że nie należy on do osób dobrze znoszących porażki. Gdy ogłoszono, że statuetka powędrowała w ręce Martina Landau, Samuelowi wymsknęło się krótkie, ale jakże treściwe "Shit!" wprost przed kamerami.

8. Oscary (2003): Adrien Brody namiętnie całujący Halle Berry

Adrien Brody, odbierając w 2003 roku Oscara za rolę w "Pianiście" Romana Polańskiego, wpadł w taką euforię, że skradł bardzo gorący pocałunek wręczającej mu nagrodę Halle Berry.

9. Oscary (2000): Siostrzana miłość Angeliny Jolie

Angelina Jolie, odbierając statuetkę za rolę w "Przerwanej lekcji muzyki" wywołała niemały skandal, gdy podczas przemowy wyznała na scenie, że jest zakochana w swoim bracie. Co więcej, na zdjęciach z gali uwieczniony został pocałunek między aktorką, a jej bratem, który mówiąc delikatnie nie przypominał całusa, jakim siostra powinna obdarowywać brata.

10. Oscary (1998): James Cameron królem świata

W 1998 roku, podczas 70. ceremonii rozdania Oscarów statuetka w kategorii najlepszy reżyser przyznana została Jamesowi Cameronowi, za film "Titanic". Obraz otrzymał wówczas aż 11 Oscarów i do dziś cieszy się olbrzymią popularnością i przychylnością fanów. Czego nie można powiedzieć o przemowie Camerona, w trakcie odbierania nagrody. Do dziś uznawana jest ona za jedno z najbardziej megalomańskich występów w historii Oscarów. Wszystko przez to, że reżyserowi wyrwało się krótkie "Jestem królem świata", żywcem wyjęte z uhonorowanego filmu.

Zobacz też: >> Titanic II wypłynie w rejs w 2022 roku. Czy tym razem podróż zakończy się szczęśliwie? <<

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.